ARiMR: Rejestr wypasu należy złożyć do 31 października

21 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
W rejestrze muszą znaleźć się wszystkie krowy mleczne będące w posiadaniu rolnika Fot.zycierolnika.pl

W tym roku rolnicy po raz pierwszy mogli ubiegać o płatność dobrostanową, w tym o płatność do wypasu krów mlecznych.

Warunkiem otrzymania tej płatności jest m.in. obowiązek dostarczenia do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie od 15 do 31 października rejestru wypasów.

Na stronie internetowej Agencji pojawił się w tej sprawie komunikat: (https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/dzialanie-14-dobrostan-zwierzat/dzialanie-14-dobrostan-zwierzat-kampania-2020/rejestr-wypasu.html), z zaleceniem, aby rejestr ten dostarczyć w formie elektronicznej, jako załącznik do e-wniosku. Jeśli rolnik prowadził rejestr w formie papierowej, to do e-wniosku musi dołączyć skan wszystkich stron rejestru.

- Przypominamy, że w rejestrze muszą znaleźć się wszystkie krowy mleczne będące w posiadaniu rolnika, także te, które ukończyły 24 miesiące lub zostały zakupione, w trakcie wypasu (data wpisu do rejestru jest tożsama z datą pojawienia się w gospodarstwie). W rejestrze należy uwzględnić wszystkie nieobecności krów na pastwisku, np.: z powodu choroby lub wycielenia – poinformowała Wielkopolska Izba Rolnicza.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…