Liczba wypadków w rolnictwie mniejsza niż przed rokiem

25 listopad 2020
(0 Głosów)
Autor 
Świadomość rolników na temat BHP w gospodarstwie rośnie Fot.zycierolnika.pl

Dane statystyczne dotyczące ilości wypadków w rolnictwie są coraz bardziej optymistyczne. Liczba wydarzeń skutkujących uszkodzeniem ciała podczas prowadzenia działalności rolniczej ma tendencję spadkową.

- Od początku roku do końca września odnotowano 8683 wypadki, o ponad 17% mniej niż w roku poprzednim. Odszkodowania wypadkowe otrzymało 6547 osób, w tym niestety 24 ze skutkiem śmiertelnym, co oznacza spadek śmiertelności wypadkowej o 25%  w porównaniu do okresu w ubiegłym roku  – informuje Wielkopolska Izba Rolnicza.

Upadki osób, przygniecenia, uderzenia i pogryzienia przez zwierzęta były przyczyna uszczerbku na zdrowiu prawie 60% wszystkich wypadków, natomiast 11,6 % poszkodowanych rolników uległo uderzeniom przez maszyny i urządzenia rolnicze.

W trzech kwartałach 2020 r. Kasa Rolniczego ubezpieczenia Społecznego  przyznała 184 jednorazowe odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu wskutek choroby zawodowej. Ponad 100 osób chorowało na boreliozę, oraz 24 miały problemy z układem oddechowym.

 

Świadomość rolników na temat BHP w gospodarstwie rośnie
Świadomość rolników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jest coraz większa.

- Wielkopolska Izba Rolnicza dbając o bezpieczeństwo rolników przekazuje nieodpłatnie kamizelki odblaskowe, które można odebrać w biurach powiatowych WIR na terenie województwa Wielkopolskiego. Wszystkim rolnikom i osobom pracującym w sektorze rolnym życzymy bezwypadkowej pracy – dodaje Paweł Bydałek z WIR.

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: WIR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…