Podpalacz stodoły trafił do aresztu. Nie potrafił wyjaśnić dlaczego podłożył ogień

08 grudzień 2020
(0 Głosów)
Autor 
W wyniku pożaru spłonęła stodoła wraz z maszynami rolniczymi Fot. Policja Małopolska

Podpalacz trafił do aresztu już kilka godzin po wypaleniu stodoły w Jastrzębi. 44-latek nie potrafił wyjaśnić policjantom dlaczego podłożył ogień.

Pożar stodoły w Jastrzębi wybuchł w nocy z 1 na 2 grudnia br. Mieszkańców obudziła łuna pożaru oraz strażackie syreny. Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy. Po ich dotarciu cała drewniana konstrukcja stodoły wraz z przyległymi zabudowaniami były już zajęte ogniem.

Na miejscu pojawili się też policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Ich zadaniem było ustalenie okoliczności, świadków oraz danych co do strat materialnych, jak również faktu czy nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców. Po ugaszeniu pożaru, okazało się, że przyczyną może być podpalenie.

- W związku z tym, policjanci rozpoczęli ustalanie sprawcy tego pożaru. Wiedza oraz doświadczenie w pracy w tym rejonie pozwoliła  na zatrzymanie 44-letniego mieszkańca gminy, już kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Mężczyzna jak się okazało, podpalił stodołę oblewając ją substancją łatwopalną. Podczas rozmowy z policjantami nie potrafił do końca powiedzieć, dlaczego to zrobił, opisał to jednak dokładnie i ze szczegółami – relacjonuje Policja Małopolska.

Straty na ponad 220 tysięcy złotych
W wyniku pożaru spłonęła stodoła wraz z maszynami rolniczymi, sianem, drewnem na opał oraz budynek gospodarczy. Zatrzymany podpalacz usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o wartości ponad 220 tysięcy złotych, za co grozi mu kara  do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawca został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. 44-latek został umieszczony w Zakładzie Karnym w Krakowie, a śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

 

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: PM

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…