AGROunia o Konstytucji

05 kwiecień 2022
(0 Głosów)
Autor 
fot. AGROunia

Przepisy Konstytucji są martwe, nie są przestrzegane - mówił 2 kwietnia br. lider AGROunii Michał Kołodziejczak na rynku w Sieradzu.

Działacze ruchu i nowej partii politycznej zorganizowali tam konferencję prasową. Zwracali uwagę na to, że darmowa opieka medyczna to dziś fikcja. Podkreślali także, że wbrew Konstytucji w Polsce nie są wspierane rodzinne gospodarstwa rolne. Apelowali o realny dostęp do posiadania mieszkania.

- Konstytucja dzieli Polaków. Na biednych i bogatych, na tych którzy są wykluczeni i nie są wykluczeni i to jest największy problem - mówił Michał Kołodziejczak.

Zwracał uwagę, że na podstawie Konstytucji gospodarstwa rodzinne powinny być podstawą ustroju rolnego państwa.

- Dziś małe rodzinne gospodarstwa nie są wspierane, wspierane są ogromne korporacje, które nie chcą ązapewnić nam bezpieczeństwa żywnościowego państwa - mówił Piotr Łuczak, działacz AGROunii

- Państwo powinno dążyć do tego, by ludzie mieli mieszkania, jest to fundamentem godności człowieka - dodał Tomasz Gabryelczyk.

- Trzeba organiczyć rozrost wielkich firm, korporacji, które łamią prawa konstytucji. Trzeba ustanowić silne prawo dla gospodarstw rodzinnych. Zapewnić ludziom godne warunki pracy, które pozwolą kupować normalne mieszkania. Opieka medyczna musi być darmowa. To są dla nas podstawy.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…