Za nami wielki finał turnieju BASF PROCAM CUP 2022

22 czerwiec 2022
(0 Głosów)
Autor 
Finał turnieju BASF PROCAM CUP 2022 fot. mat. prasowe

Za nami wielki finał turnieju BASF PROCAM CUP 2022. Na Stadionie w Kołobrzegu było niezwykle gorąco nie tylko za sprawą słonecznej aury, ale głównie dzięki fantastycznej grze finalistów zmagań. Zwycięzcami szóstej edycji turnieju zostali piłkarze GKS Wikielec, którzy we wrześniu pojadą na Stadion Narodowy, by kibicować biało-czerwonym podczas meczu Polska – Holandia.

W turnieju finałowym udział wzięło osiem najlepszych drużyn z całej Polski, zwycięzcy zmagań regionalnych, które odbywały się w maju i czerwcu. Wszystkie zespoły do Kołobrzegu zjechały już w piątek, by w sobotę o godzinie 10:00 rozpocząć najważniejsze pojedynki tegorocznej rywalizacji. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, mecze rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach z naturalną nawierzchnią.

– Zainteresowanie tegoroczną edycją BASF PROCAM CUP było ogromne, o czym świadczy 118 zgłoszeń do udziału w turnieju. Dziś do Kołobrzegu zjechali najlepsi z najlepszych. Bez względu na rozstrzygnięcia, wszyscy jesteście zwycięzcami. Nasz turniej to rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa – mówił podczas otwarcia Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM Polska.

Spotkania od samego początku dostarczały wielu emocji. Piękne bramki, fantastyczna gra drużyn oraz gorący doping publiczności stworzyły wspólnie fantastyczną piłkarską atmosferę. Do Kołobrzegu zjechali kibice z całej Polski, by wspierać młodych piłkarzy w walce o spełnienie marzeń, a więc o wyjazd na mecz reprezentacji narodowej.

Faza grupowa wyłoniła czterech półfinalistów. W najlepszej czwórce znaleźli się KS Fara Pelikan Żydowo, Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski, Iskra Pasikurowice i GKS Wikielec. Mecze 1/2 finału dostarczyły wielu emocji. W pierwszym GKS Wikielec wygrał z KS Farą Pelikan Żydowo 4:2, natomiast Iskra Pasikurowice po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała Akademię Piłkarską Gryf Kamień Pomorski 2:1.

Przed najważniejszymi meczami, rozegrane zostały spotkania o miejsca 5-8. Ostatecznie na piątej lokacie rywalizacje zakończyli piłkarze Akademii Piłkarskiej Wisła Brzeźnica, a za nimi turniej zakończyli kolejno: Osiczanka Osice, Jantar Ustka oraz GKS Delta Słupno. W meczu o brązowy medal KS Fara Pelikan Żydowo pokonał Akademię Piłkarską Gryf Kamień Pomorski 2:0 i pozostało już tylko jedno pytanie: która drużyna zostanie mistrzem tegorocznej edycji BASF PROCAM CUP.

Wielki finał, jak na finał przystało, miał fantastyczną oprawę. Setki kibiców na trybunach, wspólnie odśpiewany hymn narodowy – to zwiastowało wielkie emocje. Dodatkowego smaku spotkaniu finałowemu dodawał fakt, że obie drużyny rywalizowały ze sobą już w fazie grupowej, wówczas lepsi byli zawodnicy Iskry Pasikurowice, którzy pokonali rywali 3:2. Trenerzy oraz piłkarze nie mieli już w głowach tamtego wyniku. Liczyło się to, co jest „tu i teraz”, a więc ostatnie starcie turnieju. Finał zdominowali zawodnicy GKS Wikielec, którzy po pierwszej połowie prowadzili już 3:0, by ostatecznie wygrać mecz 5:0. Radość zawodników z Warmii i Mazur była ogromna. Radości nie ukrywał także trener GKS Remigiusz Sobociński, były zawodowy piłkarz, który teraz przekazuje swoją piłkarską wiedzą młodym pokoleniom.

– Za nami wyjątkowy turniej finałowy. Ten dzień to najpiękniejszy prezent, który jako firma mogliśmy otrzymać z okazji jubileuszu 30. lat działalności. Możemy być dumni ze wszystkich finalistów, natomiast BASF PROCAM CUP od tego roku ma nowego mistrza, a jest nim GKS Wikielec – mówił z radością Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży BASF Polska, pomysłodawca turnieju dla dzieci z małych miejscowości i obszarów wiejskich.

Turniej BASF PROCAM CUP 2022 tym samym przechodzi do historii. Przez najbliższe 12 miesięcy status mistrza turnieju posiadać będzie GKS Wikielec.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…