Ardanowski broni wizerunku polskiego mięsa po skandalu z nielegalnym ubojem

05 luty 2019
(0 Głosów)
Autor 
Zabezpieczone oraz wycofane z obrotu mięso z ubojni w Kalinowie zostało przebadane i nie stwierdzono zagrożeń biologicznych

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał wczoraj telefonicznie z ministrem rolnictwa Republiki Czech Miroslavem Tomanem w sprawie wprowadzania na rynek mięsa pochodzącego z nielegalnego uboju bydła w rzeźni położonej w okolicy Ostrowi Mazowieckiej.

Szef polskiego resortu rolnictwa szczegółowo przedstawił działania podjęte przez polska Inspekcję Weterynaryjną apelując jednocześnie do swojego rozmówcy, aby nie opierał się on na informacjach przekazywanych przez media.

Media przekazują nieprawdziwe informacje
Polski minister zwrócił uwagę, że podawane były skandaliczne informacje o wprowadzaniu na rynek mięsa z chorych, czy wręcz z padłych krów, co było oczywistym nadużyciem. Zapewnił, że zabezpieczone oraz wycofane z obrotu mięso zostało przebadane i nie stwierdzono zagrożeń biologicznych.

Czytaj również>> Wszystkie rzeźnie w Polsce pod kontrolą. Przestępcy będą eliminowani z rynku

Minister Ardanowski zadeklarował jednocześnie pełną wolę wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z nielegalnym ubojem. Zwrócił uwagę, że w tej kwestii nie będzie dla nikogo żadnego pobłażania. Poinformował również o podjęciu prac, które pozwolą na wprowadzenie takich zmian, aby podobna sytuacja nie miała już miejsca.

Minister zapewnił jednocześnie o gotowości do pełnej współpracy polskiej Inspekcji Weterynaryjnej ze stroną czeską.

Minister Toman poprosił o zorganizowanie w Polsce spotkania służb weterynaryjnych obydwu krajów.

Ministrowie uzgodnili także konieczność odbycia spotkania bilateralnego. Dobrą do tego okazją będzie coroczne posiedzenie Zespołu Interreg (Program Współpracy Transgranicznej), w którym uczestniczyć będą obaj ministrowie. Posiedzenie Zespołu odbędzie się z udziałem polskich i czeskich inspektorów sanitarnych i weterynaryjnych. Planowane jest ono w dniach 15-16 lutego 2019 r. w Dolnym Kubinie.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…