Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej podał, że unijna strategia walki z ASF opiera się na trzech zasadniczych filarach, którymi są: zarządzanie i kontrola populacji dzików, biasekuracja oraz monitoring. Zdaniem Związku potrzebne jest większy nacisk na odpowiednią komunikację. Problem może rozwiązań kampania prowadzona na szczeblu unijnym.

Parlament Europejski przedstawił w środę plan działań mający zwiększyć zaufanie do unijnej procedury zatwierdzania pestycydów, poprzez uczynienie jej bardziej przejrzystą.

Na rynku hurtowym w Broniszach już od pewnego czasu obserwowane są nowe trendy żywieniowe Polaków. Jednym z nich jest powrót do zapomnianych warzyw takich jak: topinambur, kard, salsefia, boćwina, rzepa i brukiew (karpiel) oraz skorzonera.

Wszystko wskazuje na to, że Egipt pozostanie w najbliższym czasie kluczowym rynkiem zbytu dla polskich jabłek. Potwierdzają to dane eksportowe za ostatnie kilka lat udostępnione przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

CBA podało, że kontrolerzy z białostockiej Delegatury w dniu 21 grudnia 2018 r. rozpoczęli kontrolę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku - Oddziale Regionalnym w Łomży.

15 stycznia 2019 r. przedstawiciele wojewódzkich izb rolniczych spotkali się z szefem resortu rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim w kwestii postulatów skierowanych do Rządu RP. Izby rolnicze chciały początkowo protestować ale ostatecznie uzgodniono, że lepszym rozwiązaniem są rozmowy.

Polski Związek Łowiecki instruuje myśliwych jak postępować w przypadku przerwania polowania zbiorowego. Osoby zakłócające odstrzał sanitarny muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Tego typu zachowania zgłaszane są na policję.

Naukowcy z PAN w Białowieży zauważają, że w obecnych czasach czynniki, które kiedyś hamowały nadmierny rozrost populacji dzików, nie działają tak jak kiedyś. Zimy są łagodniejsze, zwierzęta mają  dostęp do żywności przez cały rok, a co najważniejsze dokarmiane są przez myśliwych.

Strona 1 z 204

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…