Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sztuczna inteligencja pomaga wykarmić rolnikom nawet 10 mld ludzi rocznie. Opracowane przez polski start-up inteligentne czujniki wspomogą pracę hodowców trzody chlewnej. Dzięki nim szybciej zostaną wykryte choroby pojedynczych świń w stadzie, a dzięki szybciej wdrożonemu leczeniu, zmniejszą się straty z hodowli.

W stosunku do obowiązującego od stycznia 2018 „Programu mającego na celu wczesne wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń i poszerzenie wiedzy na temat tej choroby oraz jej zwalczanie” nastąpił wzrost szacunkowych kosztów programu aż o 10 mln (z 28,4 mln do 38,3 mln).

Rolnicy, którzy utracili dochody w wyniku zakazu utrzymywania świń w gospodarswie lub ich wprowadzania do niego z powodu wystąpienia ASF, będą mogli złożyć wniosek do ARiMR o wyrównanie utraconych dochodów.

Komisja Europejska przygotowała decyzję umożliwiającą rolnikom w Polsce skorzystanie z odstępstwa od zakazu prowadzenia produkcji na ugorach w roku 2018 w ramach zazielenienia.

Brak kontroli nad rozprzestrzenianiem się wirusa ASF może oznaczać prawdziwą katastrofę gospodarczą dla Polski. Zmniejszyć ryzyko przedostania się choroby miały kontrole gospodarstw z trzoda chlewną. Służby weterynaryjne muszą ich odwiedzić ok. 200 tys., jednak w ciągu dwóch miesięcy udało się skontrolować zaledwie kilka tysięcy.

Okres wakacyjny jest czasem dużej ilości nieszczęśliwych wypadków nad wodą. Niemal z każdym słonecznym dniem wzrasta liczba utonięć.

Minister rolnictwa zapowiedział zacieśnianie współpracy z organizacjami rolniczymi. Podczas spotkania z przedstawicielami KRIR poinformował o tym, że ma przygotowany plan działań na rzecz poprawy funkcjonowania polskiego rolnictwa.

Apele ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego przyczyniły się do wzrostu ilości komisji ds. szacowania strat spowodowanych suszą w rolnictwie - informuje resort rolnictwa. W interesie rolników leży, aby zgłaszać straty do końca przyszłego tygodnia.

Strona 1 z 137

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…