Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie wszystkie bociany odlatują na okres zimy do Afryki. Na polach można spotkać wędrujące ptaki, którym nie udało się opuścić naszego kraju. To właśnie one wymagają szczególnego wsparcia ze strony człowieka.

Parlament Europejski przyjął w zeszłym tygodniu rezolucję, wzywającą do wprowadzenia międzynarodowego zakazu dla tzw. zabójczych robotów. W dokumencie wyrażono obawy przed śmiercionośnymi systemami uzbrojenia, które mogą pozostać poza bezpośrednią kontrolą człowieka.

W dniu 18 września 2018 podczas konferencji „Future of Farming Dialogue” Firma Bayer przedstawiła swoją wizję przyszłości współczesnego rolnictwa. Firma skupia się na innowacjach, zrównoważonym rozwoju i transformacji cyfrowej – dla dobra rolników, konsumentów i całej planety.

Producenci trzody chlewnej złożyli około 10 tys. wniosków o przyznanie pomocy na dostosowanie gospodarstw do wymogów programu bioasekuracji , które można było składać do 14 września.

Za pomocą nowego portalu IRZplus rolnicy złożyli już ponad 11 tys. dyspozycji dotyczących posiadanych zwierząt gospodarskich. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła go pod koniec sierpnia.

Producenci warzyw i ziemniaków z jednej strony muszą zapewnić uprawom optymalną ochronę, odpowiednio reagować na warunki meteorologiczne i wywoływane przez nie stresy, z drugiej – zadbać o jakość i bezpieczeństwo plonów. Konsumenci oczekują smacznych i zdrowych warzyw, a firmy przetwórcze dodatkowo stawiają kryteria dotyczące ich wagi i kształtu oraz braku pozostałości. Jak wspomagać swoje uprawy, aby spełnić wszystkie wymienione wymagania?

Do 12 października 2018 r. można zgłosić swoją pracę do ósmej edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Na laureata czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Organizatorem konkursu jest Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont.

W krajach europejskich, gdzie susza była najbardziej odczuwalna, stan pastwisk jest słaby. Spada też liczba stad bydła, co może wpłynąć na zmniejszenie produkcji mleka – podają w raporcie AGRO eksperci ING Bank Śląski.

Strona 1 z 158

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…