Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Głównym tematem obrad Rady Ministrów Rolnictwa UE (AGRIFISH) w dniu 19 lutego 2018 r. była przyszłość rolnictwa i produkcji żywności. Przedmiotem dyskusji ministrów była treść komunikatu Komisji Europejskiej, dotyczącego Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r.

Chińczycy zaczęli testować sztuczną inteligencję, która będzie szczegółowo monitorować lokalizację oraz zdrowie hodowanych na mięso świń. Prace nad projektem prowadzi jedno z największych światowych przedsiębiorstw – Alibaba Group.

Wojewoda Mazowiecki uchylił rozporządzeniez dnia 12 stycznia 2018 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu siedleckieg i sokołowskiego.

W styczniu 2018 r. zarejestrowano zaledwie 340 nowych ciągników rolniczych, co oznacza spadek aż o 33,6% w porównaniu ze styczniem 2017 r. (512 sztuk).

Jeden z tematów poruszanych na targach Ferma 2018 w Łodzi dotyczył alternatywy dla stosowania tlenku cynku i antybiotyków w dietach dla świń.

Liczba niedźwiedzi na Podkarpaciu wynosi ponad 200 osobników, co stanowi 90 proc. krajowej populacji - szacują leśnicy z tamtego regionu. W niektórych miejscach na Podkarpaciu może przydarzyć się turystom niebezpieczne spotkanie z niedźwiedziem.

Eksport polskiej żywności rośnie w tempie dwucyfrowym. Branża boryka się jednak z problemami generujacymi straty w miliardach złotych, którymi są afrykański pomór świń oraz anomalie pogodowe.

Przyszłość WPR, afrykański pomór świń, sytuacja na rynkach rolnych oraz obrót nieruchomościami rolnymi to główne tematy poruszane podczas spotkania bilateralnego ministra Krzysztofa Jurgiela z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Rumunii Petre Daea.

Strona 1 z 87

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…