Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela w sprawie opracowania przepisów legislacyjnych dotyczących ochrony obszarów produkcji rolnej. Rolnik powinien czuć się na wsi komfortowo.

Naukowcy alarmują, że nie jesteśmy w stanie w pełni zniszczyć antybiotyków, które są stosowane we współczesnej hodowli zwierząt gospodarskich, a to może zagrażać coraz częstszym powstawaniem lekoodpornych bakterii.

Nadwaga jest jedną z czołowych chorób XXI wieku. Naukowcy wciąż szukają odpowiedniego rozwiązania, które pomogłoby w jej zapobieganiu. Pewna grupa amerykańskich naukowców twierdzi, że nadwagę powodują konkretne bakterie.

Resort rolnictwa poinformowała, że w tym roku gospodarstwa posiadające od 10 do 30 ha gruntów ornych będą zwolnione z obowiązku prowadzenia 2 upraw. Natomiast rolnicy posiadające powyżej 30 do 150 ha gruntów ornych będą zobowiązane do posiadania 2 upraw. Dotychczas były to 3 uprawy.

Od 1 kwietnia 2018 roku obowiązuje nowa procedura postępowania w przypadku chęci zgłoszenia szkody łowieckiej.

Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy w gminie Zbąszynek. Na alkomacie zabrakło dla niego skali.

Troska o zdrowie konsumentów nakłada na producentów rolnych obowiązek dbania o brak przekroczeń najwyższych dopuszczalnych pozostałości środków ochrony roślin w produktach rolnych. Rolnicy, którzy tego nie przestrzegają muszą liczyć się z sankcjami.

Wraz z nadejściem wiosny przyspieszają prace polowe i zabiegi z użyciem herbicydów. Należy pamiętać, że chociaż działają one na korzyść upraw, to niestety stanowią dla nich kolejny stres.

Strona 1 z 108

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…