Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najbliższy poniedziałek o godzinie 13:00 odbędzie się transmisja gali wręczenia Złotych Medali i Wyróżnień XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2020 oraz Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Hongkong i Singapur zniosły w tym tygodniu restrykcje eksportowe na mięso drobiowe z niektórych polskich powiatów i województw, które zostały wprowadzone ze względu na wystąpienie w naszym kraju grypy ptaków.

Tegoroczny sezon traw okazał się wyjątkowo wymagający. Pomocne okazuje się wykorzystanie w pracy maszyn wyposażonych w nowoczesne rozwiązania, ale też wsparcie fachowego serwisu, który doradzi w optymalizacji parametrów maszyny.

Orły bieliki gniazdujące w podwarszawskim Nadleśnictwie Chojnów doczekały się piskląt. W okazałym gnieździe zauważono dwa młode ptaki. Młodymi opiekują się obydwoje rodzice. Liczebność dorosłych osobników w Polsce szacowana jest 1000-1400 par.

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się wczoraj gala podsumowująca 27. edycję konkursu Agroliga. Nagrodzeni zostali najlepsi rolnicy i najlepsze agrofirmy z całego kraju. W uroczystości udział wzięli: prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką oraz minister rolnictwa.

Plantatorów pszenicy konsumpcyjnej powinna ucieszyć wiadomość na temat wzrostu cen na światowych rynkach. Oznacza to, ze w tym roku będą mogli liczyć na większy zysk. Nie powinni jednak zapominać, że ziarno przeznaczone do konsumpcji musi spełniać wysokie parametry jakościowe – między innymi być wolne od mykotoksyn. Mając na uwadze bezpieczeństwo przyszłego plonu, warto zaplanować zabieg T3 przeciw chorobom grzybowym kłosów.

Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła badania wśród turystów, z których wynika, że ponad 30 proc. Polaków chciało wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub planuje to zrobić w czerwcu. W czasie epidemii koronawirusa pojawił się nowy czynnik decydujący o wyjazdach – podwyższone standardy higieniczne.

Rolnicy, którzy na gruntach słabszej jakości chcą posadzić las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Czas na złożenie wniosku mija 31 lipca 2020 r.

Strona 1 z 374

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…