Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koła łowieckie, w szczególności z rejonów, które ostatnio zostały objęte regionalizacją w związku z ASF, mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu chłodni do przetrzymywania dzików.

Konsolidacja przemysłu spożywczego powoli zwalnia. Na rynku nie zostało już zbyt wielu graczy do przejęcia, ale proces konsolidacji wciąż może jeszcze dotknąć mocno rozdrobniony w tej chwili przemysł mięsny - ocenia Jan Kolański, prezes Grupy Colian.

Polska firma INNVIGO doceniana jest przez rolników za światową jakość produkowanych środków ochrony roślin oraz ich przystępne ceny. Zdobycie zaufania użytkowników i znaczącej pozycji na krajowym rynku to duże osiągnięcie. INNVIGO odważnie wkracza na zagraniczne rynki, gdzie również może pochwalić się sukcesami.

Ministerstwo rolnictwa poinformowało o przedłużeniu do 29 listopada 2019 r., czyli o kolejne dwa tygodnie, termin składania wniosków o  pomoc przez tych rolników, którzy w bieżącym roku ponieśli straty w uprawach w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Na drodze krajowej nr 29 w pobliżu miejscowości Urad doszło do zderzenia samochodu osobowego z przebiegającym stadem krów. Kierowca nie zdążył wyhamować i uderzył w jedną z nich. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w Słubicach.

Włochy były tegorocznym docelowym miejscem wyjazdu szkoleniowo – turystycznego hodowców zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Hodowców i Producentów Bydła. Jesienny wyjazd to już tradycja Wielkopolskiego Związku.

CIECH Sarzyna była głównym sponsorem konferencji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” – jednego z najciekawszych spotkań polskiej branży rolniczej, na którym poruszono tematy konieczności rozowju rolnictwa z globalnymi megatrendami, takimi jak wzrost liczby ludności, przy jednoczesnym kurczeniu się powierzchni areałów, wymuszającym maksymalizację plonów na hektar.

Prowadzony przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie konkurs na imię dla młodych żubrów przyniósł rezultaty. Najmłodszy z gołuchowskich maluchów otrzymał imię Powójka. To nawiązanie do powoju, rośliny – tak swoją propozycję argumentowała Agnieszka Binkowska z Poznania.

Strona 1 z 306

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…