Tragiczna w skutkach powódź w Australii. Utonęło 300 tysięcy krów

11 luty 2019
(0 Głosów)
Autor 
Straty wyniosły aż 300 milionów dolarów australijskich Fot.zmianynaziemi.pl

Australijski stan Queensland odwiedziły katastrofalne w skutkach opady deszczu, który na spękanej od słońca ziemi wywołał rekordową powódź. Ekstremalne opady spowodowały utonięcie ponad 300 tysięcy krów.

Rząd stanu Queensland ogłosił wszczęcie dochodzenia z powodu wielkiej powodzi w Townsville. Zwrócono uwagę, że władze lokalne nie mogły przewidzieć gwałtowności natury w postaci rekordowych opadów.

 

Niezależne dochodzenie zostanie uznane za kluczowe w ocenie gotowości i reagowania władze lokalnych na burze, podczas których w Townsville spadło więcej niż 1000 mm deszczu w mniej niż tydzień. W wyniku powodzi szczególnie ucierpieli rolnicy i zwierzęta. W zachodniej części stanu utopiło się około 300 tysięcy sztuk bydła. Straty wyniosły aż 300 milionów dolarów australijskich.

 

Burmistrz Townsville, Jenny Hill powiedziała, że miasto doświadczyło niespotykanych opadów deszczu, które są rejestrowane raz na kilkaset lat. To, że sytuacja jest nadzwyczajna jest oczywiste dla władz stanu Queensland, które obiecały pomoc dla powodzian. Przyłączył się do nich australijski premier Scott Morrison, który powiedział, że państwo i samorząd zapewnią pomoc finansową i wsparcie na terenach dotkniętych powodzią.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…