Rolnik skazany na rok za znęcanie się nad swoim bydłem

19 marzec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Wobec mężczyzny orzeczony został również zakaz  posiadania wszelkich zwierząt przez 7 lat

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skazał 66 letniego mieszkańca powiatu  ostrowskiego, który znęcał się nad swoim bydłem. Mężczyzna spędzi rok w więzieniu.

Skazany mężczyzna w okresie pomiędzy wrześniem 2017 r. a 25 kwietniem 2018 r. działając ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad posiadanymi przez siebie zwierzętami w postaci sześciu sztuk bydła, oraz czterech sztuk trzody chlewnej. Rolnik utrzymywał je w skandalicznych warunkach, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa. Zwierzęta nie miały dostępu do pokarmu i wody. Mężczyzna nie utylizował zwłok padniętych zwierząt, w wyniku czego zwierzęta te narażone były bezpośrednio na zakażenie bakteryjne i wirusowe, a także wdychały wywołujące toksyczne działanie na wątrobę gazy gnilne.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym uznał mężczyznę za winnego zarzucanego mu czynu i skazał go na karę 1 roku bezwzględnego pozbawienia wolności, orzekł także przepadek na rzecz Skarbu Państwa odebranych w chwili zatrzymania w dniu 25 kwietnia 2017 r. zwierząt.

Wobec mężczyzny orzeczony został również zakaz  posiadania wszelkich zwierząt przez 7 lat, oraz 10 letni zakaz prowadzenia działalności związanej z hodowlą bydła i trzody chlewnej.

Zgodnie z wnioskiem prokuratora, mężczyzna będzie musiał również wpłacić 3.000 zł tytułem nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt w Ostrowie Wlkp., oraz pokryć koszty sądowe w wysokości 1700 zł, a informacja o treści wyroku podana zostanie do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy w Ostrowie Wlkp. przez 6 miesięcy.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…