Polsce przyznano dofinansowanie unijne na ochronę żubrów

08 czerwiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Eksperci zamierzają wypuścić nowe stada w Puszczy Rominckiej Fot. Wojciech Gil/ Lasy Państwowe

Polsce przyznano prawie 29 mln zł na projekt ochrony żubrów.  Dofinansowanie ze środków unijnych będzie trwało do 2023 r. W tym roku obchodzona jest 90. rocznica powrotu króla puszcz do Białowieży.

W ramach projektu „Kompleksowa ochrona żubra w Polsce”, który jest kontynuacją wcześniejszego projektu finansowanego przez Lasy Państwowe, ochroną zostaną objęte istniejące wolno żyjące populacje - białowieska, knyszyńska, borecka, bieszczadzka, augustowska oraz ta żyjąca na poligonie drawskim. Obecnie na terenie Polski żyje 1873 żubry,

Również zwierzęta żyjące w zagrodach - w Białowieży (na terenie Białowieskiego Parku Narodowego), Kobiórze, Niepołomicach, Gołuchowie oraz Mucznem - zostaną objęte ochroną w ramach projektu.

Nowe stada w Puszczy Rominckiej
To nie jedyna działania, które zaplanowano. Eksperci zamierzają także wypuścić nowe stada w Puszczy Rominckiej (czyli najbardziej na wschód wysuniętym rejonie Mazur) oraz w Nadleśnictwie Janów Lubelski (RDLP w Lublinie).

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…