Ruszyła kampania promocyjna polskiej papryki, cukinii i bakłażana

11 lipiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
W Polsce produkuje się około 500 odmian papryki

Zrzeszenie Producentów Papryki RP zorganizowało kampanię pod nazwą „Wszystkie smaki i kolory papryki, cukinii i bakłażana z południa Mazowsza”. Realizacja jej była możliwa dzięki wsparciu środków finansowych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

W inauguracji kampanii, która rozpoczęła się w dniu 10.07.2019 r. uczestniczył Minister Rolnictwa Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

– Bogaty świat staje się już tak wymagający i wybredny, że niedługo to, co nie spełnia najwyższych,  coraz wyższych, norm jakościowych nie sprzeda się – podkreślił minister i dodał, że nie tylko nie będzie sprzedane po niższej cenie, ale w ogóle się nie sprzeda.

 

Powstanie Polska Grupa Spożywcza
Minister przypomniał, że państwo nie ma możliwości bezpośredniej interwencji na rynku.
– Trwają prace związane z powstaniem Polskiej Grupy Spożywczej. Wielu przedsiębiorców, przyzwyczajonych do dominacji na rynku przetwórstwa i handlu, zgrzyta ze złości zębami na myśl, że państwo nie będzie bierne i „teoretyczne” w obronie rolników. Od strony prawnej wszystko jest gotowe, ale w kwestii kapitału założycielskiego prowadzę jeszcze rozmowy z Premierem RP i Ministrem Finansów – poinformował szef resortu rolnictwa. Zapowiedział też dalszą walkę o wzmocnienie pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym.

 

Koniec okradania rolników
Ponadto minister podkreślił, że nie zgadza się na dalsze okradanie rolników. – Ja na to nie wyrażam zgody, chociaż to bardzo nie podoba się przetwórcom – dodał.

Szef resortu zaapelował ponadto o przekonywanie konsumentów, i zagranicznych, i krajowych do kupowania polskiej żywności.

 

W Polsce produkuje się około 500 odmian papryki
Organizatorzy kampanii promocyjnej poinformowali, że w Polsce produkuje się około 500 odmian papryki. Obecnie region radomski jest największym zagłębiem uprawy papryki, bakłażana, cukinii w Polsce i w naszej części Europy. Ponadto produkuje się tu znaczące ilości fasoli szparagowej, kapusty pekińskiej, kalarepy. Przybliżona wielkość zbioru papryki w klasie I waha się w granicach 100 tysięcy ton rocznie. Produkowana jest ona w około 3500 gospodarstw, w ponad 60 tysięcy tuneli foliowych na obszarze około 1500 ha. Mocną stroną regionu jest ponad 30-letnia tradycja produkcji papryki oraz doświadczenie producentów.

 

Polskie produkty z Mazowsza cieszą się szerokim uznaniem
Papryka, bakłażan, cukinia – produkowane na południu Mazowsza – sprzedawane są nie tylko w kraju, lecz są także eksportowane. Trafiają praktycznie do wszystkich krajów Europy. Embargo rosyjskie pozwoliło przebudować kanały dystrybucji i większość produkcji trafia na zachód i północ Europy.

 

Co właściwie jest celem rozpoczętej kampanii?
Realizowana obecnie kampania ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów, budowanie konsumenckiego patriotyzmu oraz zwiększenie rozpoznawalności produktów z południa Mazowsza. Jej hasłem przewodnim, które przyświeca kampanii jest przekaz: „Kupując warzywa i owoce wybieraj te najlepsze dla swojej rodziny. Wspieraj polskich rolników i producentów”.

-Wszystkie organizacje rolnicze, chcące zaangażować się w promocję, mające pomysł, jak docierać do konsumentów i przekonywać ich do najlepszej polskiej żywności, będą wspierane przez Ministerstwo Rolnictwa – podkreślił Minister Ardanowski.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…