Drobiarskia przyszłość Afryki rysuje się bardzo obiecująco

07 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Ludność Afryki podwoi się do roku 2050, co wpłaynie na zapotrzebowanie na drób

Seminarium „Poultry Africa 2019” zaowocowało publikacją wielu opracowań analitycznych na temat znaczenia rynków afrykańskich dla produkcji drobiu. Wielu specjalistów jest zdania, że to właśnie te rynki są przyszłością dla eksporterów drobiu.

Niedawno zorganizowane seminarium „Poultry Africa 2019” stało się okazją do publikacji bardzo  wielu opracowań analitycznych dotyczących rosnącego znaczenia tego kontynentu dla międzynarodowej  produkcji drobiu.

- Autorzy tych analiz są na ogół zgodni co do tego, że w świecie, który jest  – poza niewielkimi obszarami jak choćby Indie – nasycony podażą mięsa drobiowego to kontynent afrykański będzie grał główną  rolę w ewentualnym plasowaniu dodatkowej produkcji - skomentowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Izba tłumaczy, że takie tezy wspierane są na ogół dwoma argumentami:  pierwszy dotyczy istotnie niższego spożycia drobiu na głowę przeciętnego mieszkańca niż w innych rejonach  globu, a drugi wiąże się z prognozami demograficznymi, które szacują, że ludność Afryki podwoi się do roku 2050.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…