Mieszkanka Podkarpacia w stodole znalazła wilka

05 styczeń 2020
(0 Głosów)
Autor 
Weterynarz stwierdził, że wilk ma zaawansowane objawy choroby i jest w stanie agonalnym

Mieszkanka Lutczy przeraziła się kiedy w budynku gospodarczym znalazła wilka. Konającym zwierzęciem zajął się weterynarz i odpowiednie służby. 

Kilka dni temu strzyżewscy policjanci odebrali nietypowe zgłoszenie. W poniedziałek wieczorem, mieszkanka Lutczy poszła do stodoły, aby nakarmić swoje zwierzęta. Przeraziła się, kiedy na sianie zauważyła leżącego wilka. Kobieta natychmiast powiadomiła służby. Na szczęście, zarówno domownikom, jak i zwierzętom hodowlanym, nic się nie stało.

Policjanci natychmiastowo zabezpieczyli teren, aby uniknąć ewentualnego zagrożenia ze strony drapieżnika. Powiadomiony został również lekarz weterynarii, myśliwy oraz odpowiednie służby ochrony środowiska.

Policja Podkarpacka poinformował, że u wilka stwierdzono zaawansowane objawy choroby. Był on w stanie agonalnym. Zwierzę zostało zabrane przez służbę weterynaryjną do badań na obecność wścieklizny.

Dzikie zwierzęta zazwyczaj unikają ludzi i są bardzo ostrożne. W przypadku napotkania wilka lub innego niebezpiecznego drapieżnika należy przede wszystkim zachować spokój, nie zbliżać się do niego, zaczekać, aż się oddali. Gdy zagrożenie minie, trzeba powiadomić o zajściu służbę weterynaryjną lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…