Dzik zaatakował 3 osoby. Musieli interweniować policjanci i weterynarz

10 styczeń 2020
(0 Głosów)
Autor 
Dzik zaatakował trzy osoby Fot. KMP w Krakowie

Pełnym sukcesem zakończyła się akcja policjantów, którzy wezwał mieszkaniec Krakowa zaatakowany przez dzika, którego ostatecznie przetransportowano do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w celu przeprowadzenia badań.

dzik3 zycie rolnikaDo zdarzenia doszło 8 stycznia w krakowskim  parku w pobliżu ulicy Jagodowej. Około godziny 13.40 dzik zaatakował przechodzącą kobietę raniąc ją powierzchownie w nogę. Następnie około 14:00 w rejonie bloków mieszkalnych na ulicy Jagodowej dzik przewrócił inną kobietę i zaatakował jej psa. Na pomoc rzucił się przechodzący tamtędy mężczyzna, który próbował przegonić dzika ale został przez niego zraniony w nogę. Bezsilny w tej sytuacji mężczyzna zadzwonił na numer 112, aby wezwać pomoc. Na miejsce skierowano najbliższy patrol z Wydziału Sztab Policji KMP Kraków i pluton alarmowy OPP Kraków. Do czasu przyjazdu weterynarza teren był nadzorowany przez policjantów, którzy uniemożliwiali dzikowi przemieszczenie w kierunku osiedla.

Lekarz weterynarii w asyście policjanta zaaplikował dzikowi środek usypiający z broni pneumatycznej, jednak środek zadziałał dopiero po kilku minutach. To dodatkowo rozjuszyło zwierzę. Gdy szarżował w kierunku lekarza policjant oddał strzał z paralizatora, który skutecznie obezwładnił agresywne zwierzę. Po chwili środek usypiający zaczął działać.

Jak relacjonuje Policja Małopolska dzik został umieszczony w skrzyni i przewieziony przez specjalistyczną firmę transportową do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie poddano go badaniu pod kątem wścieklizny i innych chorób zwierzęcych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…