Dopłat za utrzymywanie świń na wybiegach w najbliższym czasie nie będzie

10 styczeń 2020
(0 Głosów)
Autor 
Utrzymywanie świń na wybiegach zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa ASF

Do czasu całkowitego zwalczenia wirusa ASF u trzody chlewnej na terenie kraju, dopłaty za utrzymywanie świń na wybiegach nie są planowane . Ten rodzaj hodowli wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem rozprzestrzeniania wirusa.

- W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF w kraju wielokrotnie apelowaliśmy, aby nie propagować utrzymywania świń na wybiegach i odstąpić od planowanych dopłat za dobrostan zwierząt w wariantach 1.3 i 1.4 rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Dobrostan zwierząt” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, do momentu całkowitej eradykacji wirusa ASF z kraju - poinformował dziś Aleksander Dargiewicz, prezes KZP-PTCH.

W nowym projekcie rozporządzenia zaproponowano rozwiązanie, które uniemożliwia składanie rolnikom wniosku o przyznanie dopłat za utrzymywanie świń na wybiegach jeżeli w załączniku do decyzji wykonawczej Komisji są wymienione obszary położone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że do czasu całkowitej likwidacji wirusa ASF w Polsce  dopłaty za utrzymywanie świń na wybiegach nie są planowane.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…