Redakcja
W 2024 roku nasza organizacja zrealizowała przedsięwzięcie edukacyjno-promocyjne pn.: „Polskie zboża, od gór aż do morza”.
Głównymi założeniami działań była edukacja dzieci i młodzieży co do właściwych nawyków żywieniowych. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone podczas letniego wypoczynku organizowanego przez Związek dla uczestników kolonii letnich, a także uczestników pikników rodzinnych w następujących miejscowościach: Stegna, Władysławowo, Książ Mały, Trumiejki.
W 2024 roku Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników miał okazję po raz kolejny promować zalety i walory smakowe oraz odżywcze polskiej wieprzowiny w akcji „Z wieprzowiną za pan brat”.
To już ponad 25 lat odkąd maszyny John Deere zaczęły masowo pojawiać się na polskich polach i pomagać polskim rolnikom w uprawie ziemi. W 1999 roku powstało John Deere – Rolimpex Maszyny Rolnicze, które zaczęło oferować maszyny z logo jelenia na tym ważnym rynku.
Odpowiednie przechowywanie nasion i cebulek kwiatowych to praktyka, która pozwala przygotować się na kolejny sezon ogrodniczy bez konieczności corocznych zakupów nowego materiału siewnego.
Jesień to czas, kiedy przyroda przygotowuje się do odpoczynku, ale nie oznacza to, że musimy całkowicie rezygnować z uprawy roślin. Domowy ogródek, który możemy stworzyć na parapecie lub w mini szklarni, nie tylko zapewnia dostęp do świeżych warzyw i ziół w chłodniejszych miesiącach, ale również może być doskonałą okazją do budowania zdrowych nawyków u dzieci.
Koniec dopłat na zakup pieców gazowych. UE promuje instalacje OZE, ale w Polsce problemem wciąż są nieocieplone budynki
Do 2030 roku Unia Europejska zakłada wzrost powierzchni upraw ekologicznych do 25%. Tymczasem w Polsce wynosi ona obecnie mniej niż 4%. Uwzględniając wszystkie kraje UE, w latach 2012-2021 to nasz kraj najbardziej zmniejszył powierzchnię upraw ekologicznych.
Okazuje się, że 29. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach zapisuje się jako rekordowa pod względem liczby osób zwiedzających. Wystawę od 8 do 10 marca zobaczyło blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. W tej edycji ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej – 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem tegorocznego Agrotechu to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.