IV Forum Sektora Wołowiny na CTR 2017

08 grudzień 2017
(0 Głosów)
Autor 
Podczas CTR 2017 odbyło się IV Forum Sektora Wołowiny fot.zycierolnika.pl

Myślą przewodnią tegorocznego Forum była prezentacja i dyskusja na temat strategii sektora wołowiny pod nazwą „Polska Wołowina 2022”.

Podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie odbyło się IV Forum Sektora Wołowiny. Coroczne spotkania producentów żywca wołowego, hodowców bydła mięsnego z przedstawicielami zakładów mięsnych, przetwórcami, handlem, naukowcami i przedstawicielami administracji to okazja do wysłuchania interesujących prelekcji, ciekawych wypowiedzi i ożywionych dyskusji.

Myślą przewodnią Forum była prezentacja strategii sektora wołowiny pod nazwą „Polska Wołowina 2022”.

W programie wydarzenia znalazły się najistotniejsze zagadnienia z zakresu: strategii sektora wołowiny, poprawy konkurencyjności polskich producentów żywca wołowego, poprawy konkurencyjności polskiej wołowiny, jakości mięsa wołowego, transferu wiedzy oraz innowacyjności w procesie produkcji, handlu, logistyki, marketingu w tym również promocji wołowiny oraz współpracy w ramach łańcucha dostaw.

Forum trwało dwa dni, z czego pierwsza część miała charakter wykładowo-debatowy natomiast drugiego dnia odbywały się warsztaty branżowe dotyczące strategii "Polska Wołowina 2022".

 

Wyzwania dla producentów żywca wołowego

Pierwszego dnia skoncentrowano się na zagadnieniach związanych z wyzwaniami dla polskich producentów żywca wołowego i wołowiny. Próbowano znaleźć odpowiedź m.in. na pytania: jaka jest przyszłość sektora wołowiny na globalnym rynku oraz czego potrzebują producenci w UE, aby być konkurencyjnymi na globalnym rynku.

Ideą PZPBM jest kreowanie dobrych relacji oraz transfer wiedzy między wszystkimi uczestnikami łańcucha produkcji w sektorze wołowym: producentami żywca, ubojniami, zakładami rozbioru, handlem, światem nauki oraz przedstawicielami administracji. Działania te mają za zadanie zawiązanie partnerskich relacji, które zapewnią zrównoważony rozwój sektora.

 Relacja z tegorocznego IV Forum Sektora Wołowiny ukaże się  w najbliższym wydaniu magazynu Życie Rolnika ZIMA 2018.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…