Nowości SaMASZ na Polagra Premiery 2018

25 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 
Targi Polagra Premiery odbyły się 18-21.01.2018 roku

Tegoroczne targi Polagra Premiery były okazją do obejrzenia nowości produktowych SaMASZ. Na stoisku zaprezentowano m.in. kosiarkę dyskową XT 390 i Sambę 320.

W dniach 18-21.01.2018 odwiedzający targi Polagra Premiery mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z prezentowanymi przez SaMASZ maszynami zielonkowymi i komunalnymi.

samasz 1Na stoisku SaMASZ można było obejrzeć nowości produktowe: kosiarkę dyskową XT 390 i Sambę 320, przetrząsacz P8-890, kosiarkę bijakową Rotax 2000. Stoisko odwiedzili klienci, dilerzy, dziennikarze, a także delegacja rządowa. Podczas targów odbyła się także kolejna edycja AGRO VIP NIGHT – bardzo luksusowego wieczoru, w którym udział brali właściciele największych i najbardziej nowoczesnych gospodarstw rolniczych, a także liderzy z branży. SaMASZ podczas tej prestiżowej gali zademonstrował swój flagowy zestaw GIGACut.

Zaprezentowane na targach premierowe maszyny zielonkowe skutecznie wpływają na pozyskiwanie najwyższej jakości paszy, a do tego zwracają uwagę swoją funkcjonalnością, wydajnością i wygodą użytkowania.

 

Kosiarka XT 390 osiąga największą szerokość koszenia na świecie

Kosiarka dyskowa XT 390 wyróżnia się na rynku największą obecnie szerokością koszenia na świecie wśród kosiarek montowanych na TUZ ciągnika i transportowanych w pozycji skośnej, spełniając wszelkie wymogi dopuszczenia do ruchu po drogach publicznych. Efektem transportowania w pozycji skośnej jest o wiele lepsza widoczność, bezpieczeństwo i stabilność. Model XT 390 umożliwia pozostawienie maszyny na placu w pozycji transportowej na czterech stopach. Maszyna posiada również unikatowe zabezpieczenie najazdowe złożone z hydraulicznego bezpiecznika zintegrowanego z zaczepem i korpusem maszyny dające największe dostępne na rynku odchylenie listwy tnącej na pierwszym dysku.

 

Łatwa w użytkowaniu Kosiarka Samba 320

Kosiarka dyskowa Samba 320 zapewnia większą szerokość koszenia w stosunku do dotychczasowych modeli, wynoszącą 3,2 m. Lekka budowa i kompaktowe wymiary kosiarki wpływają na małe zapotrzebowanie na moc oraz powodują niewielki nacisk na podłoże, zapewniając czystość paszy. Samba 320 to model łatwy w użytkowaniu i utrzymaniu między innymi dzięki listwie Lite CUT zapewniającej rewelacyjne kopiowanie terenu. Moduł napędowy SafeGEAR chroni listwę przed ciężkimi uszkodzeniami. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli zielonkowych SaMASZ, konstruktorzy także i w przypadku Samby 320 postawili na zapewnienie czystości paszy. Zapewnia ją bezstopniowa regulacja wysokości koszenia (od 4 cm do 6 cm), możliwość zastosowania płozy wysokiego koszenia (zwiększa wysokość koszenia od 2 cm, 2,5 cm lub 3 cm) oraz duży zakres kopiowania terenu: +/- 30°.

 

Trwały i odporny na uderzenia przetrząsacz P-890

Z kolei nowy przetrząsacz P-890 odróżnia się od pozostałych modeli SaMASZ mniejszą średnicą wirników, zapewniającą optymalne podbieranie paszy i jakość przetrząsania. Mniejsza średnica wirników umożliwia większe ich pochylenie, dzięki czemu skoszona zielonka schnie szybciej i bardziej równomiernie. Ponadto przetrząsacz cechuje się większą trwałością, odpornością na uderzenia i kontakt z przeszkodami. Lepiej kopiuje teren oraz ciszej pracuje. Maszynę wyposażono w sprężyste palce wykonane z drutu High Dynamic. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko wbicia palców w ziemię, a innowacyjne mocowanie palców dodatkowo zapewnia stabilność.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…