Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje jeszcze tylko tydzień, do 13 grudnia 2019 r., wnioski o udzielenie wsparcia na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”, finansowane z PROW 2014-2020. 

Doradcy PROCAM z Grupy Technicznej monitorującej pola ozimin sporządzili komunikat fitosanitarny dla poszczególnych upraw.

Ukraińska firma biotechnologiczna chce wyeliminować antybiotyki z produkcji drobiu. Przedsiębiorstwo upatruje swojej szansy rynkowej w alternatywnych metodach chowu drobiu.

Komisja Europejska przyjęła wstępne porozumienie w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody w rolnictwie. Dzięki planowanemu rozporządzeniu oczyszczone ścieki przeznaczone do nawadniania w rolnictwie będą bezpieczne, co umożliwi ochronę obywateli i środowiska.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował dziś, że w dniu 4 grudnia 2019 r. potwierdzono wystąpienie pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) w województwie wielkopolskim.

W tym roku zbiory kukurydzy na ziarno są już zakończone. Sezon był jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach. Niekorzystne warunki pogodowe dały się we znaki rolnikom już na początku okresu wegetacyjnego, pogarszając kondycje plantacji i ostatecznie przyczyniając się do niższych plonów.

Strażacy kolejny raz pomogli uratować zwierzę gospodarskie przed tragedią. Tym razem do szamba wpadły dwa byki o wadze ponad 600 kg każdy. Zawaliła się część konstrukcji budynku inwentarskiego. Właścicielowi udało się uratować jedno ze zwierząt osobiście.

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia, statystyczna Polka wypija średnio 4,7 l czystego alkoholu. To znacznie mniej niż statystyczny Polak (19,2 l). W Polsce kobiety dużo rzadziej niż mężczyźni się też upijają. Problem nadużywania alkoholu wśród Polek dotyczy zwłaszcza osób młodych (18–29 lat), które piją coraz więcej.

Strona 1 z 314

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…