AGRAVIS Technik Polska przejmuje sprzedaż Fendt i Valtra

26 sierpień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Polska jest dużym krajem rolniczym w Europie Środkowej z bardzo interesującym rynkiem techniki rolniczej Fot. VALTRA

AGRAVIS Raiffeisen AG oraz AGCO, od wielu lat działające z sukcesami w Nadrenii Północnej-Westfalli, Saksonii-Anhalt, Dolnej Saksonii oraz w Brandenburgii, rozszerzają współpracę na dużym terenie w północno – zachodniej Polsce.

Od 01 września 2018 firma AGRAVIS Technik Polska Sp. z.o.o. rozpocznie krok po kroku swoją działalność operacyjną. Firma ta, będąca spółką w 100 procentach należącą do AGRAVIS Technik Holding GmbH, oferuje na rynku polskim marki Fendt w pełnym asortymencie produktowym oraz Valtra.

- Zakładając niezależną spółkę z siedzibą w Poznaniu zamierzamy odgrywać ważną rolę na rynku maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce - podkreśla Członek Zarządu AGRAVIS ds. finansowych, Johannes Schulte-Althoff, który w Zarządzie odpowiedzialny jest także za technikę rolniczą.

- Rozwijamy swoje kompetencje na rynkach zagranicznych i zapewniamy sobie obecność na ryku, który - naszym zdaniem - jest rynkiem przyszłościowym i leży w bezpośrednim sąsiedztwie naszego głównego terenu działania w Niemczech - wyjaśnia Gerd Schulz, Prezes AGRAVIS Technik Holding GmbH, odpowiedzialny także za kompletny obszar działalności technicznej AGRAVIS.

Założenie AGRAVIS Technik Polska Sp. z.o.o. wpisuje się w politykę firmy, polegającą na aktywnym poszukiwaniu strategicznych partnerów i ukierunkowanym inwestowaniu także na rynkach zagranicznych. Celem tych działań jest wzmocnienie pozycji na rynku oraz u klientów.

- Dla zrównoważonego rozwoju – a także dla zapewnienia długoterminowej konkurencyjności w stosunku do firm z branży działających w skali międzynarodowej – konieczne jest działanie o zasięgu międzynarodowym. W tym zakresie rozwijamy aktywnie nasze kompetencje międzynarodowe, zwiększając tym samym efekty synergii z pozostałymi obszarami naszej działalności - wyjaśnia Schulte-Althoff.

Należy do tego na przykład obszar związany z handlem maszynami używanymi, który już teraz jest motorem napędowym działalności eksportowej AGRAVIS Technik. Także dla nowej spółki AGRAVIS Technik Polska Sp. z.o.o. stanowi to bardzo istotną zaletę i korzyść.

To strategiczne zlokalizowanie działalności w Polsce stanowi także pomost dla działalności związanej z handlem artykułami rolnymi spółek należących do koncernu AGRAVIS we wschodnich Niemczech. Dotyczy to także spółek AGRAVIS z obszaru techniki rolniczej, działających na terenie wschodnich krajów związkowych. Poprzez te wewnętrzne powiązania AGRAVIS liczy na dodatkowe efekty synergii oraz korzyści w zakresie konkurencyjności.

Działalność AGRAVIS Technik Polska Sp. z.o.o. obejmie obszary sprzedaży nowych i używanych maszyn, a także szeroką ofertę w zakresie obsługi serwisowej oraz sprzedaży części zamiennych; wszystko to będzie rozwijane krok po kroku, zgodnie z wysokimi standardami AGRAVIS, od września 2018.

 

Sieć sprzedaży AGCO pokrywa niemal całą Polskę

Wykonany został decydujący krok w zakresie realizacji celu AGCO, jakim jest budowa w Polsce dwóch kanałów dystrybucji i dedykowanej sieci sprzedaży dla marek Fendt/Valtra oraz Massey Ferguson. Na dużym obszarze działalności w północno – zachodniej Polsce (tereny należące do województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także częściowo wielkopolskiego i łódzkiego) pełen asortyment maszyn Fendt i ciagników Valtra od września 2018 reprezentować będzie nowa spółka AGRAVIS Technik Polska.

- Cieszymy się bardzo na współpracę z AGRAVIS Technik Polska w północno – zachodniej Polsce. Dzięki profesjonalizmowi AGRAVIS w zakresie sprzedaży i obsługi serwisowej szybko zwiększymy sprzedaż oraz udziały rynkowe w tym interesującym pod względem rolniczym regionie - powiedział dr. Rob Smith, Vice Prezes i Dyrektor Generalny dla Regionu AGCO EME.

Polska jest dużym krajem rolniczym w Europie Środkowej z bardzo interesującym rynkiem techniki rolniczej. AGCO wspiera regionalnych Partnerów Handlowych w Polsce poprzez własną Spółkę AGCO Sp. z o. o., kierowaną przez Prezes Maję Działoszyńską. Tym samym od września 2018 sieć sprzedaży produktów Fendt i Valtra pokryje niemal całą Polskę.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…