Znamy zwycięzców konkursu Valtra Design Challenge 2018

10 listopad 2018
(0 Głosów)
Autor 
Zwycięzcy i jury konkursu Valtra Design Challenge 2018 Fot. Valtra

Ogłoszenie zwycięzców Valtra Design Challenge 2018 odbyło się podczas EIMA Show w Bolonii we Włoszech. Pierwsze miejsce zajął austriacki zespół projektowy za „wielofunkcyjny pojazd przyszłości”.

Konkurs trwał od kwietnia do 23 września i był skierowany do projektantów, studentów kierunków artystycznych, pracowni projektowych i dostawców z branży motoryzacyjnej z całego świata.
Tegoroczne wyzwanie polegało na zaprojektowaniu wielofunkcyjnego pojazdu przyszłości – wielozadaniowej maszyny, która nie tylko będzie w stanie sprostać potrzebom użytkowników w przyszłości, ale również będzie charakteryzował się lepszą wydajnością niż dzisiejsze maszyny specjalistyczne.

Pierwsze miejsce dla autorów pracy pt. VERTICAL
Pierwsze miejsce przyznano pracy pt. “VERTICAL” wykonanej przez austriacki zespół projektowy w skład którego wchodzą: Benjamin Miller, Jack Morris i Alireza Saeedi. Jurorzy docenili przedstawiony przez nich prototyp za bardzo kreatywną interpretację tematu konkursu.

- Na pierwszy rzut oka pojazd wygląda na bardzo specjalistyczny, lecz jeśli spojrzymy na całość, a nie tylko na jednostkę ciągnikową, wyłania się uniwersalna i holistyczna koncepcja przyszłości. Prototyp ten wykonuje wszystko począwszy od siewu do rozprowadzania pokarmu - skomentował członek jury Hans Philip Zachau.

Valtra design zycie rolnika

                                           Praca konkursowa, która zajęła pierwsze miejsce

 

Drugie miejsce zajęli Yuri Kozowski i Paulo Biondan z Brazylii za pracę pt. “V-Icon”, z kolei na trzecim miejscu znalazł się prototyp polskiego projektanta Tomasza Miłosza o nazwie „Unit”. Wyróżnienia zdobyły prace: „Phantom” z Finlandii oraz „Centaur” z Niemiec.

- Valtra zawsze była dobrze znana z przełomowego i wizjonerskiego wzornictwa przemysłowego. Rozpoczęliśmy konkurs Design Challenge, aby podnieść świadomość na temat wyzwań, jakie stawia przyszłość przed branżą rolniczą i większością społeczeństwa. Stwarza jednocześnie projektantom możliwość zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów -  komentuje przewodniczący jury i menadżer ds. industrial design i user experience Valtra Kimmo Wihinen. Valtra Design Challenge jest największym na świecie konkursem dla projektantów maszyn rolniczych i jednym z największych w branży pojazdów terenowych. Duża liczba zgłoszonych innowacyjnych propozycji wysokiej klasy wskazuje na to, że jest zapotrzebowanie na tego typu konkursy i już rozpoczęliśmy prace nad tematem kolejnej edycji konkursu - dodał.

W skład jury konkursu Valtra Design Challenge 2018 weszli Kimmo Wihinen z Valtra, Brandon Montgomery i Sam Freesmeyer z AGCO, Hans Philip Zachau z Lighthouse Industrial Design oraz Paolo Grazioli z Frozen Design Tokyo.

Konkurs Valtra Design Challenge został zorganizowany już po raz drugi. Do tegorocznej edycji zgłoszono 107 prac z 32 krajów i sześciu kontynentów. Nagrodą za pierwsze miejsce konkursu Valtra Design Challenge jest czek o wartości 10 000 euro.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…