Rośnie sprzedaż ciągników używanych, szczególnie zagranicznych marek

12 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Najwięcej ciągników używanych w okresie styczeń – listopad 2018 rejestrowanych jest w woj. mazowieckim Fot. zycierolnika.pl

Sprzedaż ciągników używanych rośnie. Aż 86 % rynku wtórnego stanowią ciągniki sprowadzane z zagranicy Podała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Sprzedaż ciągników z drugiej ręki przekroczyła 15 tys. szt. Od początku roku sprzedano 15 494 szt. ciągników używanych w porównaniu do 15 231 szt. w ubiegłym roku. Daje to wzrost o 1,7 %.

Polscy rolnic preferują ciągniki używane, które sprowadzane do kraju. Aż 86 % rynku wtórnego stanowią ciągniki z zagranicy. Od stycznia sprowadzono ich 13 330 szt., 2164 szt. czyli 14 % to ciągniki używane krajowe.

traktory

 

Ciągniki z długim stażem

Najwięcej ciągników używanych sprzedaje się tych najstarszych, w kat. powyżej 20 lat. Ta kategoria wiekowa stanowi 54,3% udziałów całego rynku ciągników używanych.

Massey Ferguson stracił pozycję lidera w tej kategorii wiekowej. Obecnie posiada 16,1 % udziałów w kategorii ciągników starczych niż 20 lat, a liderem z wynikiem 17 % jest Zetor.

Nadal jednak to Massey Ferguson jest liderem w całej kategorii ciągników używanych. Posiada 13,5 % udziałów, a tuż za nim plasuje się John Deere z 13,2 % udziałów. W kategorii 3-5 lat lideruje McCormick. We wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych liderem jest John Deere.

Największą liczbę rejestracji ciągników używanych w okresie styczeń – listopad 2018 odnotowano, podobnie jak przed rokiem, w woj. mazowieckim, lubelskim, wielkopolskim i podlaskim.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…