Polisa OC na ciągniki rolnicze i przyczepy tylko na pół roku?

25 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Przyczyną złożenia wniosku o skrócenie ubezpieczenia OC dla ciągników i przyczep jest sezonowość ich użytkowania Fot. zycierolnika.pl

Samorząd rolniczy zwrócił się do Ministerstwa Finansów o umożliwienie opłacenia OC ciągników i przyczep na okres pół roku.

Zarząd KRIR zawnioskował do Ministerstwa Finansów o zmianę przepisów dotyczących ubezpieczeń pojazdów mechanicznych w dniu 19 grudnia. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem obowiązkowym, regulowanym ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Nakłada ona obowiązek ubezpieczenia właścicieli wszystkich pojazdów.

Propozycja wprowadzenia np. półrocznego ubezpieczenia OC na ciągniki oraz przyczepy rolnicze uzasadniona jest tym, że znaczna część takich pojazdów jest użytkowana tylko przez pewną część roku, co związane jest z sezonowością prac w rolnictwie.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…