Sprzedaż ciągników używanych spada

19 czerwiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Liderem rynku wtórnego pozostaje marka John Deere

Sprzedaż ciągników używanych w pierwszych czterech miesiącach roku wyniosła 8023 szt. i była niższa niż przed rokiem o 385 szt. Oznacza to spadek o 4,6% - poinformowała PIGMiUR.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń  Rolniczych podała statystyki sprzedaży ciągników rolniczych na rynku wtórnym. W całym odnotowanym obrocie ciągniki pochodzenia krajowego stanowią 14% rynku. Nadal większość, bo 86% to maszyny sprowadzone z zagranicy.

Wśród rolników poszukujących ciągników używanych nadal największą popularnością cieszy się marka John Deere. W badanym okresie odnotowano 1183 rejestracje ciągników tej marki. Dało jej to 14,7% udziałów w rynku używanych ciągników (przed miesiącem 15,1%). Massey Fergusson zajmuje drugie miejsce z ilością 1049 szt. i 13,1% udziałów. Na trzecim miejscu jest Zetor z ilością 846 szt. i 10,5% udziałów rynkowych. Zetor jest liderem w najstarszej kategorii wiekowej > 20 lat, John Deere lideruje we wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…