Zastój w sprzedaży ciągników używanych widoczny jest od początku roku

15 grudzień 2019
(0 Głosów)
Autor 
John Deere jest liderem we wszystkich kategoriach wiekowych poza najstarszą

O ile rynek ciągników nowych pozostaje mniej więcej na zeszłorocznym poziomie, tak rynek ciągników używanych nadal notuje spadek sprzedaży- poinformowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Tegoroczne statystyki są zaskakujące. Polski rolnik albo wzbogacił się na tyle, że stać go na nowy ciągnik rolniczy za gotówkę, albo zadłuża sie jeszcze bardziej. W bieżącym roku zarejestrowano 14 816 szt. używanych maszyn w stosunku do 15 494 szt. rok wcześniej (spadek o 4,4%).

statystyki

John Deer liderem rynku ciągników z drugiej ręki
Liderem rynku wtórnego w tym roku pozostaje marka John Deere z rejestracją 2141 szt. John Deere notuje 14,5% udziałów w rynku używanych ciągników. Producent ten jest liderem we wszystkich kategoriach wiekowych poza najstarszą - powyżej 20 lat, gdzie najwięcej rejestracji notuje Zetor. Nadal jednak to Massey Fergusson zajmuje drugie miejsce w całym rynku ciągników używanych z ilością 1968 szt. i 13,3% udziałów. Na trzecim miejscu jest Zetor z ilością 1564 szt. i 10,6% udziałów rynkowych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…