Mazurskie AGRO SHOW 2020 - wielkie wydarzenie rolnicze u progu nowego sezonu

12 luty 2020
(0 Głosów)
Autor 
W tym roku wystawę odwiedziło niemal 35 tys. osób Fot. www.agroshow.p

Dla rolników z północno-wschodniej Polski części kraju wystawa Mazurskie AGRO SHOW jest już stałym punktem w kalendarzu wydarzeń rolniczych. Co roku odbywa się u progu nowego sezonu prac polowych,  jest więc nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w rolnictwie, ale też inspiracją na kolejny rok ciężkiej rolniczej pracy.

Tegoroczną wystawę odwiedziło niemal 35 tys. osób. Okazało się, że szósta edycja była rekordowa pod względem ilości wystawców. Aż 265 firm postanowiło zaprezentować swoje oferty. Rekordowa była również powierzchnia wystawiennicza na jakiej prezentowały się firmy. Po raz pierwszy w Ostródzie było to ponad 20 tys. m2 .

Bogata oferta producentów maszyn rolniczych
Na wystawie swoja ofertę przedstawili niemal wszyscy najwięksi polscy producenci, a także przedstawiciele wszystkich czołowych światowych marek maszyn rolniczych. Obok firm maszynowych zaprezentowały się także firmy nasienne, przedsiębiorstwa nawozowe, producenci środków ochrony roślin, producenci wyposażenia budynków inwentarskich, a także inne podmioty związane z szeroko pojętą branżą rolniczą. W ciągu dwóch dni zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą, uzyskać fachowe informacje, zasięgnąć porady, nie tylko u fachowców i praktyków z firm, ale również od pracowników Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warmińsko-Mazurskiego ODR-u, , KRUS-u, czy innych instytucji i agend rządowych, które również były obecne na wystawie.

 

Konferencja naukowa dotycząca innowacji
Zainteresowani rolnicy mogli wziąć udział w towarzyszącej targom dwudniowe konferencji naukowej adresowanej przede wszystkim do producentów roślin. Jej głównym tematem były  „Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych maszyn rolniczych”, a wykłady poprowadzili naukowcy z uczelni i instytutów rolniczych: Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Politechniki Koszalińskiej. W konferencji, która rozpoczęła się w przededniu wystawy wzięło udział blisko 200 rolników, a jej zwieńczeniem było spotkanie, drugiego dnia konferencji, z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem  Ardanowskim, podczas którego rolnicy mieli okazję do dyskusji i zadawania pytań ministrowi.

- Rolnictwo czeka niełatwy rok. Zmiany klimatu i zmiany cen będą miały zapewne wpływ na produkcję rolną. Polskę czeka też twarda walka o wyrównanie dopłat do produkcji rolnej. Te wszystkie czynniki na bardzo konkurencyjnym rynku produkcji żywności mają niebagatelne znaczenie dla  efektywności gospodarstw rolnych.  Dlatego też tak ważną rolę odgrywa swobodny dostęp do najnowszych technologii, maszyn i urządzeń. I taki jest właśnie cel organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych wystaw AGRO SHOW - skomentował organizator wydarzenia.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…