Sprzedaż nowych ciągników lekko wyhamowała

08 wrzesień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Fot.zycierolnika.pl Fot.zycierolnika.pl

Sierpniowy spadek sprzedaży nowych ciągników rolniczych to naturalne wyhamowanie, które występuje co roku. W dalszym ciągu sprzedaż nowych maszyn w tym roku jest zdecydowanie wyższa od ubiegłorocznej.

Sierpniowa sprzedaż nowych traktorów rolniczych wyniosła 814 sztuk. Wynik ten jest gorszy od lipcowego. Od stycznia do końca sierpnia rolnicy zarejestrowali 6643 nowe ciągniki i jest to o 1166 maszyn więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o ponad 21 proc.

 

Lider bez zmian
Liderem sprzedaży w sierpniu pozostał marka New Holland. Jej sprzedaż w ubiegłym miesiącu wyniosła 156 maszyn, a od początku roku 1307. Jest to jedyna marka, która przekroczyła już barierę tysiąca sprzedanych nowych traktorów w tym roku. New Holland dysponuje 20 proc. udziałem w rynku a jego sprzedaż jest lepsza od ubiegłorocznej o ponad 32 proc.

Drugą najczęściej kupowaną marką w sierpniu jak również w tym roku jest John Deere. Zielone traktory ze znakiem jelonka zostały zarejestrowane w sierpniu w liczbie 115 sztuk. Od początku roku na polskich polach pojawiło się 791 nowych John Deerów. Firma utrzymuje swoją pozycję sprzed roku pomimo, że cały czas jest pod kreską w porównaniu do 2019 roku. Różnica w sprzedaży wynosi obecnie 80 sztuk, co stanowi 9 proc. spadek.

Case IH był trzecią marką sierpnia. Rolnicy zarejestrowali 88 nowych Case’ów, zaledwie 4 mniej niż przed miesiącem. Udział rynkowy amerykańskiego producenta wynosi niespełna 8 proc., co przekłada się na 519 nowych traktorów. Case IH jest trzecią marką z największym wzrostem sprzedaży rok do roku (+149 szt.).

 

Zetor Major 80 znów na pierwszym miejscu

Zetor Major 80 powrócił w dobrym stylu na pierwsze miejsce najczęściej kupowanych modeli w sierpniu. Model ten został zarejestrowany 25 razy. Zetor Major 80 wyraźnie prowadzi również w zestawieniu od początku roku z liczbą 197 traktorów. Już teraz sprzedał się niemalże w takiej samej ilości jak przez cały ubiegły rok.

Zaledwie o jedną sztukę w sierpniu ustępuje John Deere 6155 (24 szt.) Model ten jest drugim najpopularniejszym modelem marki John Deere w tym roku z liczbą 102 zarejestrowanych maszyn. Motorem napędowym tego producenta jest John Deere 6120M (158 szt.).

114-konny model Kubota M5111 był trzecim najczęściej kupowanym nowym traktorem w sierpniu. Znalazł w tym czasie 18 nowych właścicieli.

 

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: martin-jacob

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…