Odbicie na rynku sprzedaży nowych ciągników rolniczych

16 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Marka New Holland niezmiennie liderem na polskim rynku sprzedazy ciągników rolniczych Fot.zycierolnika.pl

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych we wrześniu wyniosła 869 sztuk i była wyższa od ubiegłorocznej o 122 sztuki. Wynik ten był tez lepszy niż w poprzednim miesiącu. W tym roku rolnicy nabyli już 7512 nowych maszyn.

- Wrzesień był kolejnym miesiącem, gdzie sprzedaż nowych traktorów była wyższa od ubiegłorocznej. Tym razem miesiąc zakończył się wynikiem 869 sztuk. Po trzech kwartałach tego roku sprzedaż nowych ciągników wyniosła 7512 sztuk. Jest to wyraźnie lepszy wynik od ubiegłorocznego o blisko 21 proc, czyli 1288 sztuk – poinformował agencja Martin & Jacob, analizująca sprzedaż na rynku ciągników.

 

New Holland niezmiennie na podium
Marka New Holland niezmiennie lideruje polskiemu rynkowi. Jej sprzedaż była najwyższa we wrześniu (142 szt.) oraz jest najwyższa po trzech kwartałach (1449 szt.). Dodatkowo firma odnotowuje lepsze wyniki niż przed rokiem (+ 334 szt.).

Na pozycję wicelidera powróciła marka John Deere. Dobre wyniki we wrześniu (127 szt.), wyraźnie lepsze niż przed rokiem (+20 szt.) spowodowały, że firma odbudowuje swoją silną pozycję. Na koniec trzeciego kwartału rolnicy zarejestrowali 918 nowych maszyn, co daje marce John Deere 12% udział w rynku.

Trzecią marka września i całego roku 2020 jest Kubota. We wrześniu sprzedaż nowych Kubot wyniosła 111 sztuk, tym samym zsumowany wynik za okres styczeń-wrzesień wynosi 878 sztuk. Jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego o 150 sztuk, co stanowi wzrost na poziomie 21 proc.

 


John Deere 5155M najczęściej wybieranym traktorem

John Deere 5155M to najczęściej kupowany ciągnik rolniczy we wrześniu. Został zarejestrowany w liczbie 27 sztuk, o 3 sztuki więcej niż przed miesiącem. Od początku roku znalazł już 129 nabywców, co czyni go drugim najpopularniejszym modelem w gamie John Deere.

Drugim najczęściej kupowanym traktorem we wrześniu był Massey Ferguson 5710. Rolnicy kupili 22 sztuki tej maszyny. Jednocześnie to pierwsze podium dla tej marki od wielu lat. 100-konny model 5710 to również najpopularniejszym traktor marki Massey Ferguson w tym roku (122 sztuki.)

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…