Lepsza kontrola insektów. Kubota inwestuje w firmę Trapview

29 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Dzięki tysiącom pułapek przedsiębiorstwo zbudowało obecnie największą na świecie bazę danych i algorytmów dotyczących insektów Fot. KUBOTA

Kubota inwestuje w Trapview, lidera technologicznego w zakresie automatycznego monitorowania i prognozowania obecności szkodników.

Kubota podjęła współpracę z Pymwymic, holenderskim inwestorem oraz Oltre Venture, włoskim inwestorem, w ramach finansowania przedsięwzięć "Series A2" o łącznej wartości 3,7 mln EUR dla Trapview, lidera technologicznego w zakresie zautomatyzowanego monitorowania i prognozowania obecności szkodników.

Kontrola insektów w uprawach
Wpływ szkodników na przedsiębiorstwa związane z rolnictwem jest ogromny. Z tego powodu  liczba insektów musi być kontrolowana. Szkodniki niszczą około 14% całej rocznej produkcji roślinnej. Ponadto do zwalczania szkodników stosuje się prawie 5 milionów ton i ponad 600 różnych rodzajów pestycydów. Co gorsza tylko 1% jest faktycznie skuteczny. Nadmierne stosowanie pestycydów chemicznych jest niekorzystne, a ponadto szkodniki stają się coraz bardziej odporne na ich działanie. Prowadzi to do zapotrzebowania na bardziej skuteczne, niezawodne i wydajne rozwiązania w zakresie monitorowania szkodników. Z automatycznym systemem monitorowania zapewnionym przez Trapview, rolnicy nie tylko ograniczają stosowanie środków chemicznych, ale także zmniejszają koszty produkcji zdrowszej żywności, co pozwala na zwiększenie dostępności zdrowej, wolnej od pestycydów pożywienia.

Firma Trapview posiada bogate doświadczenie własnie w monitorowaniu szkodników. Dzięki tysiącom pułapek stosowanych w terenie, przedsiębiorstwo zbudowało obecnie największą na świecie bazę danych i algorytmów dotyczących insektów. Obecnie posiada ona ponad 1300 klientów w ponad 40 krajach Europy, Australii, Ameryki Północnej i Południowej. Współpraca firm Pymwymic i Oltre Venture oferuje firmie Trapview dużą wartość dodaną oprócz wzrostu kapitału. Strategiczna pozycja Kubota jako lidera w globalnym rolnictwie i produkcji sprzętu pozwoli firmie Trapview czerpać korzyści z nowych sposobów rozwoju produktów.

Kubota ma duże doświadczenie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się szkodników. 130 lat temu, kiedy Japonia szybko się modernizowała, założyciel Kubota, Gonshiro Kubota, stał się pierwszą osobą w kraju, która produkowała rury wodociągowe w celu ratowania życia ludzi przed rozprzestrzenianiem się cholery.


W 2019 r. Kubota założyła centra innowacji w Japonii i Europie, jako oddziały zajmujące się tworzeniem nowych przedsięwzięć biznesowych, produktów i usług. Krok ten tworzy środowisko, które pozwala na rozwój innowacji dzięki partnerstwu z firmami zewnętrznymi, takimi jak startup-y AgTech, przedsiębiorstwa rolnicze, instytuty badawcze i uniwersytety.

- Poprzez dalsze innowacje, będziemy wspierać globalną społeczność w kwestii żywności, wody i środowiska, patrząc w przyszłość i obserwując zmiany wywołane przez pandemie Covid-19 – powiedział  Yuichi Kitao, Prezes Kubota Corporation.

 - Dzięki naszej inwestycji w Trapview, w Kubota zamierzamy przyspieszyć rozwój innowacji w monitorowaniu i prognozowaniu szkodników, oferując nowatorskie i wydajne rozwiązania dla rolników – dodał Peter Van Der Vlugt, Dyrektor Generalny Innovation Center Europe.

Kubota stawia sobie za cel rozwijanie inteligentnego rolnictwa

Od momentu powstania Kubota przeznaczyła znaczne środki na inwestycje i zrozumienie sposobu przezwyciężenia wyzwań stojących przed rolnikami, ściśle współpracując z nimi w Japonii i innych krajach na całym świecie. Kubota czyni obecnie postępy w sektorze inteligentnego rolnictwa, koncentrując się na obniżeniu kosztów pracy, rozwoju automatyzacji produkcji i precyzyjnego rolnictwa opartego na danych.

Kubota będzie kontynuować prace nad rozwiązaniami wspierającymi wysoce dochodowe gospodarstwa rolne. Od uprawy do zarządzania działalnością gospodarczą, Kubota pracuje nad generowaniem szerokiego wachlarza korzyści dla rolników.

 

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…