GoldenPeaks Capital przejmie ponad 1GW projektów solarnych w Polsce

07 wrzesień 2022
(0 Głosów)
Autor 
fotowoltaika fot. mat. prasowe

GoldenPeaks Capital, spółka specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów solarnych, z silnym naciskiem na Europę Wschodnią, w ciągu najbliższych 6 miesięcy przejmie ponad 1GW projektów solarnych w Polsce. 

W przekonaniu, że inwestycje w energię odnawialną, zwłaszcza fotowoltaikę i magazynowanie energii, są kluczem do zmniejszenia zależności każdego kraju od importu energii oraz dodatkowo zastąpienia paliw kopalnych, GoldenPeaks Capital zobowiązał się do rozszerzenia swojego portfela fotowoltaicznego w Polsce.

Projekty zostaną zakupione od lokalnych deweloperów, zbudowane i zarządzane przez spółkę zależną GoldenPeaks - Spectris Energy Sp. z o.o. w Polsce. 

Spectris Energy Sp. z o.o. dysponuje na dzień dzisiejszy ponad 60 specjalistami w zakresie inżynierii, zaopatrzenia, logistyki i kontroli procesu budowlanego, jak również pełnym zakresem możliwości zarządzania aktywami i handlu, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Dzięki temu GoldenPeaks Capital ma przewagę w bezpośrednim zakupie projektów i budowaniu ich zgodnie z budżetem, na czas, z zachowaniem doskonałej jakości, zabezpieczając swoje inwestycje na okres 30 lat.

Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital mówi: "Kluczowe jest dla nas bycie niezawodnym partnerem w szybkim i terminowym zwiększaniu udziału energii odnawialnej w Polsce, dodając naszą wiedzę do osiągnięcia celów klimatycznych kraju."

GoldenPeaks Capital, to firma inwestycyjna specjalizująca się w finansowaniu, budowie i eksploatacji systemów solarnych i jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce oraz na Węgrzech. GoldenPeaks Capital posiada dziś łącznie 1GW projektów solarnych. 

GoldenPeaks Capital będzie dalej zwiększać tempo kształtowania branży energii odnawialnych w Europie Wschodniej poprzez zastosowanie płynnej integracji wszystkich sektorów GPC, takich jak m.in. produkcja, rozwój i inżynieria projektu, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, eksploatacja aktywów oraz sprzedaż handlowa i energetyczna, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.

 

 

Ograniczenie odpowiedzialności firmy Golden Peaks Capital:

Niniejsza informacja prasowa została przygotowana przez GoldenPeaks Capital, a wyrażone w niej opinie są opiniami GoldenPeaks Capital na dzień jej napisania i mogą ulec zmianie. Została ona przygotowana wyłącznie w celach informacyjnych. Wszelkie odniesienia do wyników z przeszłości nie muszą być wskazówką na przyszłość. W zakresie, w jakim występują stwierdzenia dotyczące przyszłości, stwierdzenia te opierają się na obecnych oczekiwaniach i przewidywaniach spółki dotyczących jej działalności, operacji i innych czynników z nimi związanych. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od tych zawartych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości w wyniku wielu czynników. Informacje i analizy zawarte w niniejszej publikacji zostały opracowane lub uzyskane ze źródeł uznanych za wiarygodne, ale GoldenPeaks Capital nie składa żadnych oświadczeń co do ich dokładności lub kompletności i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z ich wykorzystania. GoldenPeaks Capital jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów zielonej energii w Europie oraz jednym z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. Właśnie z sukcesem zakończyli proces finansowania dwóch projektów fotowoltaicznych, które obejmują budowę elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 176 MW w 15 różnych regionach Polski.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…