Nowy napęd na koła SAMSON wspomaga wóz asenizacyjny w wymagającym terenie

29 październik 2022
(0 Głosów)
Autor 
SAMSON HPD fot. SAMSON

 

SAMSON AGRO A/S z siedzibą w Viborg w Danii wprowadza nowy napęd na koła, SAMSON HPD Hydraulic Power Drive, do wozów asenizacyjnych z serii SAMSON PG II Genesis.

Napęd kół SAMSON HPD zmniejsza nacisk, poślizg kół i uszkodzenia jezdne pola podczas aplikacji gnojowicy w trudnych warunkach, takich jak pagórkowaty teren lub wilgotna gleba.

 

Napęd kół SAMSON przenosi moc z ciągnika na jedną z osi kół wozu asenizacyjnego, dzięki czemu ciągnik i wóz stanowią jeden zespół pojazdów.

W przypadku 2-osiowych wozów asenizacyjnych osią napędzaną jest oś przednia, natomiast w 3-osiowych wozach asenizacyjnych napęd przenoszony jest na oś środkową.

 

W pełni zautomatyzowany system zapewnia prawidłową aplikację i delikatne prowadzenie po polu

W SAMSON HPD moc jest przenoszona za pomocą specjalnie opracowanej, prostej i wytrzymałej przekładni pasowej (Power Drive), która jest montowana w połączeniu z pompą rozładunkową wozu asenizacyjnego, napędzaną przez WOM ciągnika. System wyposażony jest w pełni automatyczną regulację mocy, dzięki czemu napęd na koła jest łatwy w obsłudze, zapewnia komfort i prawidłową eksploatację.

 

Żądaną moc wprowadza się podczas jazdy do systemu sterowania SAMSON SlurryMaster 8000, a następnie automatyczny system dostosowuje prędkość napędu kół do bieżącej prędkości jazdy, a pobór mocy w zależności od warunków. Napęd kół SAMSON HPD może zapewnić moc 55 kW i nawet 125 kW w 30 sekund za pośrednictwem funkcji boost.

Dzięki funkcji boost można być samowystarczalnym podczas pracy na polu i unikać niepotrzebnych przestojów, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze oraz chronić glebę przed uszkodzeniem przez ciągnik.

 

- W przypadku precyzyjnej aplikacji składników odżywczych zarówno przed, jak i po zasiewie, delikatna jazda po polu jest kluczowa dla zapewnienia wydajności upraw i przedłużenia żyzności gleby. Opracowując SAMSON HPD, staraliśmy się stworzyć system, który jest zarówno wysokowydajny, jak i łatwy w obsłudze dla kierowcy.

Chcieliśmy też, aby system był łatwy w naprawie i konserwacji. Na przykład napęd kół ma zintegrowany zbiornik oleju z aktywnym i samoczyszczącym modułem chłodzącym, co pozwala unikać przegrzewania i przestojów – wyjaśnia Niels Hagemann Haubjerg, kierownik ds. produktów w dziale technologii rozprowadzania gnojowicy w firmie SAMSON AGRO.

 

Eksperci od napędów na koła i wozów asenizacyjnych

Połączenie napędu na koła w wozie asenizacyjnym z systemem regulacji ciśnienia w oponach i dużymi, szerokimi, oponami PG II Genesis o niskim nacisku zapewnia doskonałe właściwości terenowe wozu SAMSON PG II Genesis.

Zarówno razem, jak i oddzielnie, rozwiązania te oferują elastyczność w działaniu, która umożliwia obróbkę pola już wczesną wiosną, kiedy zbiorniki na gnojowicę często są pełne, ale gleba może być trudna w obróbce.

 

Dziedzina, na której SAMSON koncentruje się od dziesięcioleci.

- W firmie SAMSON mamy prawie 20-letnie doświadczenie w zakresie rozwiązań dotyczących napędów na koła w wozach asenizacyjnych. Od wielu lat posiadamy w ofercie napęd na koła HWD, który ma jednak pewne ograniczenia.

Dzięki napędowi na koła SAMSON HPD opracowaliśmy system, który może trafić do jeszcze większej liczby naszych klientów, którym zależy na delikatniejszej jeździe po polu lub przedłużeniu sezonu użytkowania wozu asenizacyjnego.

Można go zamontować na nowych wozach asenizacyjnych PG II Genesis również wtedy, gdy są one dostarczane z systemem Ejector, czyli unikalnym, opatentowanym przez SAMSON systemem pompowania eżektorowo-próżniowego, który przyśpiesza i ułatwia załadunek wozu asenizacyjnego, szczególnie w przypadku pracy z wymagającymi cieczami,np. o wysokiej zawartości suchej masy" – podsumowuje Niels Hagemann Haubjerg.

 

Napęd na koła SAMSON HPD zostanie wprowadzony w sezonie 2022/23 do sprzedaży na kolejny sezon, a system ten jest dostępny u wszystkich dealerów SAMSON.

światowa premiera tego rozwiązania odbędzie się podczas targów SIMA we Francji w listopadzie 2022 roku.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…