Jak ustrzec się przed nielegalnymi i podrabianymi środkami ochrony roślin

02 luty 2018
(0 Głosów)
Autor 
Nie należy ufać specjalnym okazjom – to mogą być podróbki

PSOR opracował stronę internetową www.bezpiecznauprawa.org, na której można dowiedzieć się jak ustrzec się przed nielegalnymi środkami ochrony roślin.

Wykonywanie zawodu rolnika wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ze względu na produkcję i dostarczanie na rynek wysokiej jakości - bezpiecznej żywności.

Na dobry wybór stosowanych środków ochrony roślin składa się wiedza i duża świadomości użytkownika. Na rynku środków ochrony roślin pojawiają się oferty sprzedaży niezarejestrowanych preparatów, które nie spełniają wymogów jakościowych i bezpieczeństwa. Są to zazwyczaj oferty atrakcyjne pod kątem finansowym.

 

Jak ustrzec się przed nielegalnymi i podrabianymi preparatami?

Dla osób zainteresowanych wystartowała strona internetowa www.bezpiecznauprawa.org opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR). To źródło wiedzy na temat odpowiedzialnego i zgodnego z prawem zakupu środków ochrony roślin.

 

Strona internetowa www.bezpiecznauprawa.org to przewodnik, z którego rolnik dowie się czym kierować się kupując środki ochrony roślin aby mieć pewność, że są one oryginalne i zarejestrowane a czego się wystrzegać. Warto żeby rolnik sprawdził czy postępuje prawidłowo. Nie należy ufać specjalnym okazjom – to mogą być podróbki.

 

- Dlaczego nie można kupować środków ochrony roślin na bazarze, straganie czy z bagażnika? Co grozi za sprowadzanie na własne potrzeby środków z zagranicy? Odpowiadamy na te i inne trudne pytania. Edukujemy jak ustrzec się przed niezarejestrowanymi chemikaliami. Zachęcamy do korzystania z opracowanej przez PSOR bazy wiedzy – podkreśla Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

 

Edukacja producentów rolnych jest konieczna, aby wyeliminować popyt na środki ochrony roślin z nielegalnych źródeł. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Rolnik Jan kupuje środki ochrony roślin” na kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=BwTjF1kKv24

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…