Zmiany na szczycie ARiMR z inicjatywy ministra rolnictwa

31 sierpień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Spotkanie w Agencji Restrukturyzacji Fot. ARiMR

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z kierownictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz dyrektorami oddziałów regionalnych z całej Polski. Rozmowy dotyczyły zmian, które zachodzą w Agencji. 

– Na mój wniosek, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zmianie na stanowisku prezesa ARiMR – poinformował szef resortu i dodał – wsłuchujemy się w głosy rolników i dążymy do odbiurokratyzowania Agencji.

nowakowskiOd 28 sierpnia br. obowiązki prezesa ARiMR pełni Tomasz Nowakowski, który zastąpił na tym stanowisku Marię Fajger. Dotychczas pełnił on funkcję zastępcy prezesa. Nadzorował m.in. Departament Działań Inwestycyjnych.

Skomplikowane procedury  i długie terminy rozpatrywania wniosków
Za jedną z pilnych zmian minister uznał konieczność uproszczenia skomplikowanych procedur przyznawania środków i skrócenia absolutnie nieakceptowanych długich terminów rozpatrywania składanych wniosków.

– Sprawne i szybkie realizowanie przez Agencję działań w ramach Wspólnej Polityki Rolnej UE, a także narzędzi krajowych jest podstawą oceny sprawności agencji płatniczej i kompetencji zatrudnionych w niej osób – podkreślił minister.

Postęp prac Agencji będzie kontrolowany na podstawie cotygodniowych raportów,  dotyczących sytuacji zarówno w całej Polsce, jak i w poszczególnych Oddziałach Regionalnych ARiMR.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…