Do rolników trafiło ok. 10 mld zł. w ramach zaliczek z tytułu płatności

18 listopad 2020
(0 Głosów)
Autor 
Wypłacaniem zaliczek zajmuje się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich oraz niektórych płatności PROW za rok 2020 wypłacane są rolnikom już od miesiąca. Według stanu na dzień 16 listopada br. łącznie z tego tytułu wypłacono ok. 10 mld zł, w tym ok. 9,2 mld zł w ramach płatności bezpośrednich.

- Polska, tak jak w roku ubiegłym, stosuje zaliczki w maksymalnej wysokości: 70% w przypadku płatności bezpośrednich oraz 85% w przypadku płatności PROW. Dopuszczenie w przepisach unijnych tego zwiększonego poziomu zaliczek na rok 2020 jest efektem działań na forum UE prowadzonych m.in. przez Polskę – poinformował resort rolnictwa.

Wypłacaniem zaliczek zajmuje się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na podstawie obszaru/liczby zwierząt stwierdzonych w ramach kontroli administracyjnej.

Zgodnie z przepisami unijnymi zaliczki mogą być wypłacane do 30 listopada br. Po zakończeniu wypłat zaliczek, a więc z początkiem grudnia br., ARiMR rozpocznie realizację płatności końcowych.

 

 

 

 

Oprac. Sabina Pierek, źródło: MRiRW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…