Ponad połowa z osób robiących przetwory na zimę to mężczyźni

29 wrzesień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Przetwory przygotowują zwykle rodziny liczące minimum cztery osoby

Agencja informacyjna infoWire.pl na podstawie badania Barometr Providenta podaje, że 49% Polaków przygotowuje przetwory na zimę. Ciekawostką jest, że aż 3/4 tej grupy stanowią mężczyźni. Zwykle przetwory robi się w rodzinach co najmniej czteroosobowych (65%). Co ciekawe, nierzadko przygotowują je także osoby młode.

Siła tradycji i nie tylko

Wyniki badania pokazują, że domowe przetwory na zimę przeważnie robią osoby starsze (powyżej 60. roku życia). Skłania je do tego głównie chęć kultywowania rodzinnych tradycji, a także zaoszczędzenia pieniędzy. Warto przy tym zauważyć, że blisko 15% seniorów nie przygotowuje przetworów jedynie dla siebie, ale też dla innych – dostają je oni w prezencie.

- Druga grupa osób, która najczęściej deklaruje robienie przetworów, to osoby młode […]. Tu motywy są zdecydowanie inne. Tymi osobami przede wszystkim kieruje chęć zdrowego odżywiania, duża świadomość tego, że »wiem, co jem – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska.

Domena mężczyzn

Przetwory przygotowują zwykle rodziny liczące minimum cztery osoby. Na drugim miejscu znajdują się ludzie samotni. Interesujące jest to, że aż 3/4 robiących przetwory to mężczyźni.

Nie jest natomiast szczególnym zaskoczeniem, że częściej od osób mieszkających w mieście przetwory przygotowują żyjący na wsi (63%). Zazwyczaj korzystają wtedy z własnych plonów (75%). Mieszkańcy największych miast (powyżej 500 tys. osób) przeważnie kupują składniki w sklepie lub na targowisku (76%).

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…