Zdrowie psychiczne a szczęście

15 październik 2018
(0 Głosów)
Autor 
Borykanie się z depresją lub lękami okazuje się być o wiele trudniejszym wyzwaniem od na przykład, braku środków do życia

Badacze z Londyńskiej Szkoły Ekonomii uważają, że kluczem do bycia szczęśliwym jest zdrowie psychiczne oraz posiadanie drugiej połówki. Zespół badaczy twierdzi jednocześnie, że pieniądze i przedmioty materialne mają niewielki wpływ na poczucie szczęścia.

Na podstawie danych z badań przeprowadzonych w Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych, zespół naukowców przeanalizował ponad 200 tysięcy reakcji ludzi, którzy odpowiadali na pytanie, co daje im w życiu szczęście.

Odkryto, że zdrowie psychiczne ma zdecydowanie największy wpływ na jakość życia ludzkiego. Borykanie się z depresją lub lękami okazuje się być o wiele trudniejszym wyzwaniem od na przykład, braku środków do życia.

Autorzy badania zauważają jednak, że leczenie depresji wymaga znacznie mniejszego nakładu finansowego, niż podnoszenie się z granic ubóstwa.

Analizując doświadczenia z dzieciństwa, które kształtują dorosłych ludzi, odkryto, że zdrowie emocjonalne w młodym wieku jest znacznie istotniejsze od dobrych warunków finansowych i lepiej rokuje na dalsze życie człowieka.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…