Trening interwałowy - świetny sposób na pozbycie się nadwagi

15 marzec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Według naukowców, mężczyźni i kobiety, którzy wykonywali interwały, stracili średnio 1,58 kg w ciągu 4 do 16 tygodni

Wprowadzenie treningu interwałowego o wysokiej intensywności, znanego również jako trening HIIT, powala spalić więcej kalorii niż wykonywanie ćwiczeń w stabilnym tempie. Analiza porównawcza form aktywności została opublikowana w British Journal of Sports Medicine.

Zespół naukowców przeanalizował dane pochodzące z 41 mniejszych badań, które skupiały się na efektywności treningu interwałowego. Trening interwałowy, w przeciwieństwie do jednostajnego joggingu lub jazdy na rowerze, polega na krótkich okresach zwiększonej intensywności przeplatanych odpoczynkiem. Okazało się, że oba rodzaje treningu powodowały utratę masy ciała u mężczyzn i kobiet, jednak osoby, które wykonywały trening interwałowy spalały więcej tłuszczu.

 

Trening interwałowy a spalanie tłuszczu
Zgodnie z analizami naukowców, mężczyźni i kobiety, którzy wykonywali interwały, stracili średnio 1,58 kg w ciągu 4 do 16 tygodni. Dla porównania, osoby, które wykonywały tradycyjny trening, straciły średnio 1,13 kilograma w tym samym czasie.

Ze względu na charakter analizy, naukowcy nie byli w stanie określić programu treningowego, który byłby najbardziej skuteczny w przypadku utraty wagi. Ćwiczenia różniły się w zależności od badania, jednak warto podkreślić, że treningi interwałowe trwały krócej, niż tradycyjne ćwiczenia wytrzymałościowe.

Organizacje zdrowotne zalecają co najmniej 150 minut aktywności fizycznej tygodniowo, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych oraz poprawić ogólny stan zdrowia.

 

Źródło: tylkomedycyna.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…