Woda krzemowa dla zdrowia i młodości

05 sierpień 2019
(12 Głosów)
Autor 
Krzem blokuje wchłanianie szkodliwych dla nas metali takich jak rtęć, ołów, kadm, chrom i aluminium, które niestety są wszechobecne Fot. zycierolnika.pl

Krzem ma szczególne znaczenie dla życia i zdrowia człowieka, a także dla świata zwierząt i roślin. Jest drugim, najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem na Ziemi zaraz za tlenem.

Jeżeli krzemu w organizmie jest za mało, przestaje on funkcjonować prawidłowo, pojawiają się zaburzenia, a następnie choroby.

Znaczenie krzemu dla organizmu
Obecność krzemu w naszym ciele umożliwia wchłanianie wapnia, fosforu, magnezu, cynku, miedzi i siarki. Niedobór tych pierwiastków oznacza, że mamy za mało krzemu w naszym organizmie. Krzem blokuje wchłanianie szkodliwych dla nas metali takich jak rtęć, ołów, kadm, chrom i aluminium, które niestety są wszechobecne. Aluminium trudno usunąć z organizmu, ale dobra wiadomość jest taka, że krzem to potrafi.

Dieta przeciętnego człowieka jest bardzo uboga w krzem, ponieważ w niewielu produktach można go znaleźć. Średnie zapotrzebowanie naszego organizmu, to około 20-40 mg krzemu na dobę. Tymczasem obecnie, spożywając wysoko przetworzoną żywność z dodatkiem cukru i soli w ciągu doby, otrzymujemy z wodą i jedzeniem średnio tylko 3,5 mg krzemu, a wydalamy z moczem około 9 mg, czyli mamy niedobory.

 

Skutki niedoboru krzemu:
− jeżeli brakuje nam krzemu, około 70 pierwiastków nie jest przyswajanych, w tym magnez czy wapń
− gromadzenie się aluminium w organizmie
- zaburzenia wzrostu u dzieci, które potrzebują więcej krzemu niż dorośli
− przedwczesne starzeniem się skóry, powstawanie cellulitu
− choroby układu kostno-stawowego, osteoporoza (utrata masy kości wraz z wiekiem)
− odkładanie się płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych
− reumatoidalne zapalenie stawów
− słaba odporność, częste krwotoki z nosa, bardzo obfite i bolesne miesiączki
− bardzo słaba regeneracja, szczególnie u osób aktywnych, spadek kondycji naszego ciała
− nadmierne pocenie się stóp z przykrym zapachem (często nawet u małych dzieci)
− zaburzenia intelektualne
− łupież, wypadanie włosów, kruche i cienkie paznokcie, przedwczesne siwienie
− odleżyny, pękające naczynka krwionośne, tzw. pajączki
− stale zimne stopy i dłonie, ciągłe uczucie zimna
- łuszczyca i łuszczycowe zapalnie stawów

 

Jak uzupełniać zapasy krzemu w organizmie?
Można to robić za pomocą ziół, np. ziela skrzypu polnego, aczkolwiek lepszym sposobem na dostarczenie krzemu do organizmu jest woda krze-mowa.

 

WODA krzemowa – jak ją przygotować?
Umyć krzemienie, następnie zalać je wodą w proporcji 10 g krzemienia na 1 litr wody. Nastawić w szklanym naczyniu (najlepiej ciemnym, co zapobiega rozwojowi glonów) przez 4 doby i dłużej.

Pić 1 szklankę wody krzemowej dziennie przed posiłkami, potem systematycznie zwiększać ilość np. do 3 szklanek w ciągu dnia. Używać wierzchniej warstwy wody i nie pić osadu, który gromadzi się na dnie naczynia. Wodę krzemionkową można wykorzystywać również do mycia się, kompresów, płukania gardła, itd. Po pewnym czasie można zaobserwować ustępowanie wyżej wymienionych dolegliwości.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…