Kukurydziany labirynt na Dolnym Śląsku można zwiedzać

06 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Kukurydziany labirynt to nietypowa atrakcja mająca na celu promocję uprawy kukurydzy Fot. WIR/ P. Cuprych

W miniony piątek w Pisarzowicach koło Lubania na Dolnym Śląsku odbyło się Święto Kukurydzy i Zbóż połączone z jubileuszem 25. lecia firmy AGRO - FARM. Z tej okazji powstał ogromny labirynt, który można zwiedzać.

Polowe spotkanie było okazją do zapoznania się z odmianami kukurydzy, rozmów z przedstawicielami firm działających w tej branży oraz zwiedzenia Kukurydzianego labiryntu.

- Kukurydziany labirynt to nietypowa atrakcja mająca na celu promocję uprawy kukurydzy. To imponujące dzieło zajmuje powierzchnie trzech hektarów, całość składa się z kilkunastu kręgów utworzonych przez rośliny, które obecnie mają trzy metry wysokości. Wszystko to sprawia, że wnętrze labiryntu robi duże wrażenie a jeszcze bardziej imponująco ta unikatowa atrakcja wygląda z lotu ptaka. Po sobotniej inauguracji labirynt został udostępniony do zwiedzania – poinformowała Wielkopolska Izba Rolnicza.

kuku2

 

Inicjatorem powstania labiryntu jest Leszek Grala Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów z rolnikami z Dolnego Śląska oraz wymiany doświadczeń z zarządem Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…