Powraca Zlot Starych Ciągników w Krakowie

17 maj 2022
(0 Głosów)
Autor 
I Zlot Starych Ciągników w Krakowie fot. Zlot Starych Ciągników

Zlot Starych Ciągników w Krakowie wraca po pandemii. To jedyna impreza związana z dawną techniką rolniczą w województwie małopolskim.

4 czerwca na terenie Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy ulicy Balickiej 116b, odbędzie się II edycja Zlotu Starych Ciągników. Impreza ma charakter edukacyjny oraz integracyjny. Z jednej strony mamy okazję zapoznać się ze starą techniką rolniczą, a z drugiej to okazja do poznania osób, dla których nie ma jakichkolwiek granic.

 

Marzyłeś kiedyś, aby założyć beret z antenką i zostać traktorzystą? Chcesz powspominać wakacje u dziadków na wsi? Chciałeś spróbować swoich sił za kierownicą traktora? Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę.

Dla zwiedzających zapewniamy moc atrakcji w postaci konkursów, spotkań z ciekawymi ludźmi, czy przejażdżki ciągnikami.

Na miejscu czekać będą zabytkowe ciągniki i maszyny rolnicze kolekcjonerów nie tylko z Małopolski, ale także z innych zakątków Polski.  Oprócz rodzimych Ursusów, zobaczymy maszyny wyprodukowane w różnych częściach świata!

 Zobacz jak wyglądała I edycja >> I Zlot Starych Ciągników w Krakowie

 

Jako, że zlot odbywa się na terenie uczelni, będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną, szczególnie skierowaną dla maturzystów.

Organizatorem II Zlotu Starych Ciągników w Krakowie jest Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy współpracy z Klubem Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR oraz Miłośnikami Ratowania Starej Techniki – Skansen Lubecko.

Kolekcjonerzy oraz zabytkowe ciągniki rolnicze będą czekać na Was 4 czerwca 2022 r. w godzinach 9:00 – 15:00.

 

Więcej informacji o imprezie w wydarzeniu na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/552485099640704

 

Jeśli posiadasz zabytkowy traktor i chcesz go zaprezentować na zlocie, cały czas trwa rejestracja pojazdów. Wszystkie potrzebne dokumenty znajdziesz tutaj:

https://drive.google.com/drive/folders/1tOgL7j4OxsDriCBFnqiE-sp2jOuuqAkV?usp=sharing

Przyjmowane są ciągniki wyprodukowane do 1980 roku. W szczególnych przypadkach roczniki późniejsze.

 

Koordynator zlotu: Marcin Machejek e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tel. 695 – 927 – 627

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Ostatnie artykuły

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…