Jak odnowić pogłowie trzody chlewnej w Polsce - Projekt CEDROB
Wyróżniony

28 kwiecień 2017
(1 Głos)
Autor 

Regularna, stabilna współpraca, pomoc w uzyskaniu korzystnego finansowania na budowę nowoczesnej chlewni a do tego: bardzo dobre genetycznie warchlaki, miesięczny zarobek może wynieść nawet do 12 000 zł,

regularność wypłat i merytoryczne wsparcie asa rynku mięsnego – to główne założenia projektu partnerskiego „Hoduj trzodę z CEDROB PASZE”.

Firma CEDROB stawia sobie w ten sposób ambitny cel – odnowienia pogłowia trzody chlewnej w Polsce.

 

Własne chlewnie zarodowe, warchlaki i ubojnie

Rozwój projektu ma być realizowany w myśl zasady, której od lat firma pozostaje wierna – zamkniętego obiegu produkcji. Chlewnie zarodowe, własne warchlaki i ubojnie – to wszystko ma dawać gwarancję dobrej kondycji zdrowotnej warchlaków, a na koniec również w pełni zadowalający wynik finansowy wszystkich partnerów.

Poprzez zaangażowanie do projektu jak największej liczby partnerów, firma chce realnie wpłynąć na poprawę trudnej sytuacji na rynku trzody chlewnej.

Obecnie, w Polsce nie występują żadne większe podmioty, które miałyby decydujący wpływ na kondycję trzody chlewnej w Polsce. Widzimy, że, przy naprawdę pełnej integracji w procesie „od pola do stołu”, czyli poprzez własne wytwórnie pasz, własne stada zarodowe, partnerską współpracę w zakresie hodowli, własne ubojnie i dostępność do rynków zbytu, którą oferujemy, sektor trzody chlewnej w Polsce będzie się rozwijał.

 

Nasz program pozwoli w znacznym stopniu odwrócić trudną sytuację na rynku i zwiększyć zyskowność tego sektora dla wszystkich podmiotów w nim występujących. – mówi Mirosław Bodek - dyrektor CEDROB PASZE.

Projekt współpracy w zakresie hodowli trzody chlewnej kierowany jest nie tylko do już prowadzących działalność, ale też do tych,  którzy chcą rozszerzyć zakres lub zmienić jej profil oraz młodych rolników zastanawiających się, jaki kierunek działalności rolniczej przyjąć. Lider projektu nie wymaga znajomości branży, bo zapewnia, że poprowadzi swoich partnerów przez poszczególne etapy realizacji przedsięwzięcia.

 

Główne założenia

Projekt to piętnastoletnia, trójstronna umowa między spółką, rolnikiem i bankiem, w myśl której zadaniem rolnika będzie wybudowanie nowoczesnej chlewni na 2000 miejsc, przy wykorzystaniu preferencyjnego kredytu udzielonego przez jeden z polskich banków. Rolnik nie musi mieć wkładu własnego – to bankowe zabezpieczenie bierze na siebie CEDROB. Oprocentowanie w skali roku, przy umowie 15-letniej, nie wyniesie zaś więcej niż 4 punkty procentowe.

 

Jakie korzyści czekają na osoby, które zdecydują się na współpracę?

Finansowa podstawa to 55 złotych  za każdego odebranego tucznika, do tego dodatkowe premie. Spółka gwarantuje też swoim partnerom regularność wstawień warchlaków, kompleksową pomoc weterynaryjną, leki, szczepienia i paszę.

 

Pomysłodawcy projektu podkreślają, że współpraca w zakresie trzody chlewnej to całkowite wyeliminowanie zagrożenia związanego z wahaniami rynkowymi cen żywca i paszy, bezpieczeństwo współpracy oraz regularność i szybkość wypłat.

 

Szacunki wskazują, że zysk każdego rolnika, który przystąpi do projektu osiągnie poziom nawet 12 000 zł miesięcznie.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…