Kradzieże zwierząt gospodarskich na Podlasiu

06 listopad 2017
(0 Głosów)
Autor 
Pastwisko/fot.pixabay.com

W ostatnich tygodniach doszło do kradzieży bydła na Podlasiu. Policja apeluje o niepozostawianie zwierząt na pastwiskach w godzinach nocnych.

Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim przestrzega właścicieli gospodarstw przed kradzieżami zwierząt hodowlanych z terenów pastwisk. Sprawcy dokonują kradzieży głównie w nocy wykorzystując fakt, że właściciele zostawiają zwierzęta przez całą dobę na łąkach bez nadzoru.

 

Elektryczny pastuch nie wystarczy

Do bielskiej Policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży zwierząt hodowlanych. Oba zdarzenia miały miejsce w porze nocnej i dotyczyły kradzieży bydła z pastwisk. Do pierwszego z nich doszło w rejonie miejscowości Gredele gm. Orla, gdzie skradziono 2 krowy. Druga kradzież miała miejsce w pobliżu wsi Szastały gm. Bielsk Podlaski. Miejscowości dzieli ok. 20 km. Zachętą dla złodziei było pozostawienie zwierząt na łąkach bez odpowiedniego nadzoru. Samo ograniczenie terenu elektrycznym "pastuchem" nie stanowi dostatecznego zabezpieczenia przed kradzieżami bydła.

 

Podejrzane samochody dostawcze

Bielska Policja apeluje o wzmożenie sąsiedzkiej czujności oraz zgłaszanie do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim pod bezpłatnym numerem alarmowym 997 lub 112 o wszelkich podejrzanych samochodach dostawczych widzianych w pobliżu miejsca wypasu zwierząt, szczególnie w porach nocnych.

Policja apeluje także o niepozostawianie zwierząt na pastwiskach w godzinach nocnych, lecz zabieranie ich i umieszczanie w zagrodach gospodarskich. Należy również zwracać uwagę na bydło wałęsające się w pobliżu pastwisk.

 

Zwierzęta powinny być odpowiednio zabezpieczone również z uwagi na trwający okres jesienny i obniżające się w związku z tym temperatury powietrza.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…