Rażące zaniedbania podczas transportu bydła. Dach musiał być owarty

12 marzec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Inspektorzy zakwestionowali sposób przewozu 12 sztuk bydła, ale pod kątem prawa o ruchu drogowym Fot. WITD w Poznaniu

Inspektorzy ITD i weterynarz przeprowadzili kontrolę drogową pojazdów przewożących bydło. Najważniejsze nieprawidłowości wykryte podczas transportu to brudne, źle umyte ładownie z ostrymi kapslami i gwoździami na podłodze, za dużo sztuk bydła, nienormatywne wymiary pod względem wysokości ładowni.

Inspektorzy ITD zakwestionowali sposób przewozu 12 sztuk bydła, ale pod kątem prawa o ruchu drogowym. Przewóz wykonywany na dwóch pokładach z podniesionym dachem pojazdu spowodował, że pojazd był nienormatywny w zakresie wysokości. To kolejny stwierdzony w ostatnich dniach przypadek, gdy ze względu na liczbę przewożonych zwierząt użyto dwóch pokładów ładowni, a wielkość bydła zmusiła kierowcę do jazdy z podniesionym dachem. Kontrole prowadzono 7 marca w Topólce przy drodze krajowej nr 36. Poddano im zarówno pojazdy załadowane jak i puste, zmierzające dopiero po załadunek.

 

Pusty samochód transportowy niedopuszczony do załadunku

Rażące zaniedbanie wykryto także w skontrolowanym pustym pojeździe. Inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie wraz z lekarzem weterynarii z powiatu rawickiego zakwestionowali samo przygotowanie pojazdu do przewozu. Był on ewidentnie niedomyty, a ponadto jego kierowcy jako środka antypoślizgowego użyli popiołu z szeregiem potencjalnie groźnych dla zwierząt elementów, gwoździ i kapsli. Inspektorzy zakazali załadunku zwierząt, a  pojazd skierowano do powtórnego czyszczenia. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…