Spis zwierząt w gospodarstwie jest obowiązkowy

20 grudzień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Rolnicy mają rok na zliczenie swoich świń, kóz i owiec

Rolnicy muszą pamiętać o przeprowadzeniu corocznego spisu pogłowia zwierząt w swoim gospodarstwie. Obowiązek ten dotyczy posiadaczy świń, owiec oraz kóz.  

Ostateczny termin  przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Jeżeli ostatni raz wykonywany był 28 grudnia 2018 r., to kolejny musi być zrobiony najpóźniej do 28 grudnia 2019 r.   

Wyniki spisu dotyczące świń powinny być umieszczone w księdze rejestracji oraz  przekazane kierownikowi biura powiatowego ARiMR za pomocą Portalu IRZ plus. Można go również dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia.

Z kolei wynik spisu dotyczącego owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Nie dotyczy to rolników którzy zgłaszają wszystkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus . Obowiązek przekazywania spisu owiec i kóz do ARiMR wygasł.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…