Braki na rynku tuczników i rosnące ceny. Sytuacja zaczyna się stabilizować

25 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Rosną moce przerobowe zakładów mięsnych, które wcześniej musiały zwolnić linie produkcyjne

Europejski rynek tuczników osiągnął dolny poziom cenowy. Ceny tuczników przestały spadać w Niderlandach, Danii, Belgii i Austrii – informuje ISN. Na polskim rynku obserwuje się znaczącą korektę cen w górę

Oznaki normalności w czasie kryzysu związanego z koronawirusem zaczynają być widoczne nawet w Hiszpanii. Co najważniejsze rosną moce przerobowe zakładów mięsnych, które wcześniej musiały zwolnić linie produkcyjne lub wysłać część swoich załóg na kwarantannę. Zamknięte z powodu infekcji pracowników zakłady w Niemczech przymierzają się do wznowienia produkcji.

Unijni eksporterzy zaczynają koncentrować się na rynku azjatyckim, gdzie ze względu na kryzys branży wieprzowiny w USA mogą odbudować swoje pozycje. Przy obecnych cenach wieprzowiny w UE nie powinno być problemu do zwiększania eksportu do Azji.

- Jeżeli odmrażanie gospodarek państw europejskich będzie postępować planowo (w tym restauracji i hoteli), to możemy liczyć na bardziej widoczny udział sezonu letniego, który będzie sprzyjał wzrostom cenowym żywca wieprzowego. W Niemczech w dniu 20/05/2020 cena VEZG wzrosła o 6 centów do wysokości 1,66 €/kg (wbc) – komentuje Aleksander Dargiewicz, prezes KZP-PTCH.

Wyprzedaż żywca w ostatnich tygodniach spowodowała braki na rynku tuczników w Polsce. Obserwuje się także korektę cen. Cena szybko nabiera rozpędu i zaczyna oscylować w przedziale 6,60 – 7,00 zł/kg (wbc).

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KZP-PTCH

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…