Ukradli traktor z rozrzutnikiem – kryminalni błyskawicznie rozwiązali zagadkę

21 grudzień 2017
(0 Głosów)
Autor 
Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na ok. 145 tys. zł. KPP Chełmno

Policjantom z Wydziału Kryminalnego KPP w Chełmnie udało się odzyskać skradziony ciągnik rolniczy z rozrzutnikiem. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn i pasera.

Do kradzieży doszło w nocy z 12/13 grudnia 2017 roku w miejscowości Dorposz Chełmiński. Nieznani sprawcy dokonali kradzieży ciągnika rolniczego CASE wraz z rozrzutnikiem bezpośrednio z podwórka gospodarstwa rolnego. Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na ok. 145 tys. zł.

 

Sprawcy namierzeni już po kilku dniach

Chełmińscy kryminalni przeprowadzili szereg czynności operacyjnych w postaci m.in. przesłuchań świadków, sprawdzenia monitoringów i ustaleń telekomunikacyjnych, dzięki którym już po kilku dniach udało się ustalić sprawców. Przeprowadzone czynności doprowadziły do odzyskania w całości skradzionego mienia, które przechowywane było na terenie powiatu świeckiego.

 

Skradziony sprzęt rolniczy wrócił już do właściciela. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie czterech mężczyzn w wieku 30, 28, 20 i 19 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem powiatu chełmińskiego, drugi powiatu grudziądzkiego a pozostali dwaj zamieszkują w powiecie świeckim. Trzy osoby usłyszały zarzut kradzieży ciągnika rolniczego wraz z rozrzutnikiem . Mężczyzna , u którego odzyskano sprzęt rolniczy usłyszał zarzut paserstwa.

Prokurator Rejonowy w Chełmnie zastosował wobec sprawców kradzieży środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…