Zmiany w zarządzie stadniny koni w Janowie Podlaskim

12 marzec 2018
(0 Głosów)
Autor 
W dniu 7 marca został zdymisjonowany prezes janowskiej stadniny, prof. Sławomir Pietrzak Fot. Stadnina Koni w Janowie Podlaskim

W dniu 7 marca br. został dowołany Zarząd Stadniny Koni Janów Podlaski Sp. z o.o. Nowym prezesem został Grzegorz Czochański.

Do pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu Stadniny Koni Janów Podlaski oddelegowany został Grzegorz Czochański, który pełnił funkcję dyrektora w KOWR w Departamencie Nadzoru nad Spółkami Strategicznymi. Grzegorz Czochański swoje obowiązki sprawować będzie do czasu wyłonienia Prezesa Zarządu SK Janów Podlaski Sp. z o.o. w drodze postępowania kwalifikacyjnego, które nastąpi w ciągu kilku miesięcy. Dotychczas funkcję prezesa pełnił prof. Sławomir Pietrzak. Powodem niespodziewanej dymisji jak podaje Tok FM był brak zgody byłego już prezesa na przeniesienie obchodów Dni Konia Arabskiego z Janowa do Warszawy na Służewiec.

Obecnie za sprawy hodowlane w stadninie odpowiadać będzie prof. Krystyna Chmiel, ekspert w dziedzinie koni arabskich i członek powołanej w 2016 r., przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rady ds. Hodowli Koni.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…