Niemiecka Grupa PHW rozpoczyna sprzedaż burgerów roślinnych

08 maj 2018
(0 Głosów)
Autor 
Grupa PHW zainwestowała także w izraelski startup SuperMeat , który ma dostarczać na rynek wyhodowane w laboratorium mięso

Największy niemiecki producent drobiu Grupa PHW rozpoczyna współpracę w zakresie sprzedaży i dystrybucji z amerykańskim Beyond Meat wytwarzającym „mięso z roślin”.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz podała, że niemiecki lider drobiowy poprzez partnerstwo z Beyond Meat stanie się jedynym dystrybutorem rewolucyjnych burgerów roślinnych pod marką Beyond Burger na rynku niemieckim. Dla Grupy PHW nowy projekt jest kolejnym wyzwaniem i szansą dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa poprzez dywersyfikację prowadzonej działalności w sektorze produktów convenience i asortymentu wegańskiego. Amerykanie skorzystają z atrakcyjnego know – how i ekspansywnej sieci dystrybucji niemieckiego partnera strategicznego.

 

Ekspansja międzynarodowa Beyond Meat

Dla kalifornijskiego Beyond Meat, moment wejścia na rynek europejski poprzez dystrybucję w Niemczech to ważny etap w ekspansji międzynarodowej i może się okazać przełomowy w historii firmy. Z kolei dla niemieckiego potentata jest to kolejny krok w niecodzienne projekty. Wcześniej Grupa PHW zainwestowała w izraelski startup SuperMeat , który niebawem ma dostarczać na rynek wyhodowane w laboratorium mięso.

 

Mięso roślinne zamiast białka zwierzęcego

Projektom realizowanym przez Beyond Meat przyświeca idea zastąpienia białka zwierzęcego mięsem wytwarzanym z roślin. W swoim portfolio firma posiada szereg innych produktów z „mięsa drobiowego i wołowego” oraz zapowiada wprowadzenie „kiełbas” na bazie roślin. Produkty firmy Beyond Meat na terenie USA można nabyć w ponad 25 tysiącach sklepów spożywczych i restauracji.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…