PIORiN przygotowuje się na wejście nowych przepisów

18 czerwiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Efektywne wdrożenie nowych regulacji pozwoli na wzmocnienie ochrony polskiego rolnictwa Fot. PIORiN

W grudniu 2019  wejdą w życie nowe rozporządzenia Unii Europejskiej w zakresie zdrowia roślin urzędowej kontroli żywności i pasz. PIORiN intensywnie przygotowuje się do zmian w prawie.

W celu jak najlepszego przygotowania się do nowych wymagań, w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa organizowane są spotkania, warsztaty i szkolenia dla pracowników. 11 czerwca w Poznaniu odbyły się z udziałem głównego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa, warsztaty dla pracowników Laboratoriów Wojewódzkich, których celem było przedstawienie zagadnień dotyczących akredytacji laboratoriów.

W bardzo dużym stopniu zmiany odczują oddziały graniczne. W dniu 12 czerwca główny inspektor Andrzej Chodkowski, odwiedził Oddział Graniczny w Szczecinie, gdzie ocenił stan infrastruktury technicznej oraz omówił zakres inwestycji niezbędnych do uruchomienia rozszerzonego zakresu granicznej kontroli fitosanitarnej.

W opinii głównego inspektora efektywne wdrożenie nowych regulacji pozwoli na wzmocnienie ochrony polskiego rolnictwa przed zagrożeniami fitosanitarnymi.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…