II Jagodowe Mistrzostwa Świata na boisku Areny Lublin

22 czerwiec 2019
(1 Głos)
Autor 
Cały projekt jest sukcesem Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw Fot. latozborowkami.pl

Tegoroczne II Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej wygrała reprezentacja producentów malin. Polacy obronili tytuł, który wywalczyli w ubiegłym roku w Warce.

Mistrzostwa Honorowym Patronatem objęły światowe organizacje plantatorów International Blackcurrant Association, International Blueberry Organization oraz Prezydent Miasta Lublina Pan dr Krzysztofa Żuk. Obok turnieju plantatorów rozegrany został jagodowy turniej z udziałem drużyn lubelskich szkół podstawowych (U-13). Cała impreza była wielką promocją owoców jagodowych, umiejętność współpracy i lubelskiego słońca.

 

Owocowa rywalizacja na boisku Areny Lublin
Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to jedyna tego typu impreza na świecie. Turniej został rozegrany w piątek 14 czerwca na boiskach treningowych Areny Lublin. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszystkie reprezentacje zdobyły tyle samo punktów (3 mecze, 1 zwycięstwo - 1 remis - 1 porażka). O zwycięstwie drużyny plantatorów malin zadecydował najkorzystniejszy bilans bramkowy. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny truskawek, czarnej porzeczki i borówek.

Oto wyniki wszystkich rozegranych meczów (każdy z każdym):
Truskawki – Maliny 2:1
Borówki - Porzeczki 0:4
Porzeczki – Truskawki 1:1
Maliny – Borówki 0:0
Borówki – Truskawki 3:2
Porzeczka – Maliny 1:6

 

Razem można sięgać po mistrzostwo
- To już kolejny wspólny projekt. Widać duże zaangażowanie całej branży owoców jagodowych w to żeby być razem i aby promować swój produkt. Zawody są przykładem tego jak można współpracować. Wspólnie pokazujemy konsumentom z jaką pasją produkujemy. Każdego dnia zachęcamy do konsumpcji. Korzyścią jest dobre samopoczucie, zdrowie i uroda. To jest czas na polskie superowece! - powiedział Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

 

Promujemy owoce jagodowe i umiejętność współpracy
- Promujemy umiejętność współpracy. Jest bardzo uniwersalna. Bazuje na wspólnym celu i zaufaniu. Zaufanie producentów do zarządów, do dostawców, dokładnie tak jak w piłce, jak w każdym sporcie drużynowym. Bez zrozumienia, wyrozumiałości, bez autentycznej współpracy nie można iść do przodu. W zglobalizowanym świecie ta współpraca idzie dalej. Współpracujemy z przedstawicielami różnych branż, z różnymi gatunkami owoców jagodowych i z producentami różnych krajów. Cały projekt jest sukcesem Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki, Krajowego Stowarzyszenia Plantatorów Czarnych Porzeczek. Rola organizacji branżowych jest tu bardzo duża- powiedział Zbigniew Chołyk, kapitan reprezentacji producentów czarnej porzeczki.

Wspólnie promujemy polskie owoce jagodowe i nasze kompetencje w ich uprawie – dodaje Chołyk, który od 28 lat produkuje jabłka, porzeczki i wiśnie, od ponad 20 lat kieruje grupą Z.P.O. „Stryjno Sad”, która produkuje, przechowuje, sortuje i sprzedaje co roku ponad 4 tys. ton owoców jagodowych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…